Navigace:Trasy / Česká republika / Zlínský kraj

Zlínský kraj


Uherské Hradiště - Kroměříž

Nezamyslice - Morkovice

Nová cyklostezka (2012) na trase bývalé železniční trati mezi Nezamyslicemi a Morkovicemi v délce 12 km. Je rovinatá s občasnými zatáčkami, na trase je několik křížení s místními silničkami. Ve směru od Nezamyslic do Morkovic nevýrazně stoupá. Po cestě zpět si však užijete přijemně svižné jízdy. Stezka je relativně úzká (do 2 m). Vede mezi poli a není tedy chráněna před sluncem...

Staré Město - Kostelany nad Moravou

Na podzim roku 2007 byla otevřena nová cyklostezka vedoucí od Starého Města u Uherského Hradiště směrem na Kostelany nad Moravou. Parkování je možné u radnice ve Starém Městě (hlavní křižovatka v centru) a přes ulici Města Sees je možné se dostat k samotné stezce, která začíná u železničního mostu přes řeku Moravu. Po 150 m je mírný kopeček s mostem, jinak je celá stezka rovná, bez jakýchkoliv stoupání.

Úsek do Kostelan vede při řece Moravě po výborném asfaltovém povrchu, je tedy vhodný nejen pro cyklisty, ale i pro vyznavače kolečkových bruslí. Od Starého Města po silniční most přes řeku Moravu vede tedy přímo cyklistická dálnice po výborně zpracovaných panelech, poté následuje trochu zúžený úsek, na kterém se ale cyklisté bez problémů vyhnou. Bruslaři musí překonat cca 300 m po klasických panelech...

Inline dráha Otrokovice

Inline dráha se nachází ve sportovním areálu na severním okraji sídliště Trávníky v Otrokovicích. Má tvar oválu a je postavena kolem fotbalového hřiště s umělou trávou. Její délka je 411 metrů a šířka dráhy je kolem 6 metrů. Součástí sportovního areálu jsou i hřiště na házenou a další míčové hry, malý sktepark; při vstupu do areálu je malá hospůdka. Inline dráha byla dokončena na jaře 2007. Nedaleko dráhy se u místní základní školy nachází asfaltové hřiště, které je vhodné pro nácvik základů bruslení. Skatepark u inline dráhy je poněkud zanedbaný a nenabízí příliš mnoho atrakcí.

Halenkovice

Asfaltová cesta o šířce 4m po celé délce. Jedná se o komunikaci, která byla postavena pro provoz zemědělských vozidel, avšak je velmi málo využívaná. Asfalt má velmi kvalitní povrch a nezamrzá tak často, jelikož se nachází na otevřené pláni bez okolních stromů. Z celkové délky 1500 m je asi 1000 m stoupání nebo klesání (podle toho odkud jedete).

Luhačovice

Je to vlastně jen takové zpestření návštěvy Luhačovic nebo injekce nudnému povalování se u přehrady. Přehrada je na severovýchodním okraji města. Parkování je možné přímo u hráze. Po zaplacení parkovného a nazutí svého náčiní můžete vyrazit libovolným směrem kolem vody. Musíte však počítat s tím , že je „okruh“ na straně přítoku nedokončen. Zde to tedy musíte otočit a projet si celou ,,podkovu“ opačným směrem. Co se týče občerstvení , mají to stánkaři pevně v rukou a mají co nabídnout.
Je tady ale ještě jedna možnost. Od hráze to pustit dolů k výpusti a kolem potoka dojet až na lázeňskou kolonádu. Ten sešup sice až tak nejede, ale je to pěkný kostitřas. Po sjezdu je to ale moc pěkné. Bruslovhodnost , kochánívhodnost a restauracevhodnost. Na kolonádě už je to spíš jen na nějaké exhibiční kousky a na dobrý oběd v pohodovém prostředí. Vlastně celé bruslení v Luhačovicích je o pohodě a relaxaci víc než o sportu. Evokuje Vás k tomu pohoda v lidech, které zde budete potkávat.

Halenkovice – Zádřínové - Spytihněvský Dvůr

Silnice používaná pro místní provoz a pro přístup do zemědělského družstva. Zemědělci používají již jiné přístupové cesty, takže tady auto potkáte minimálně nebo skoro vůbec.

Vsetín - Janová

Nově postavená cyklostezka s vysoce kvalitním povrchem, která vede krásnou krajinou ze Vsetína od Vsetínského splavu (u fotbalového stadionu) údolím Vsetínské Bečvy až do obce Janová. V budoucnu se počítá s prodloužením této stezky do obce Hovězí.

Veselí nad Moravou - Kunovice

Cyklostezka procházející rovinatou krajinou v blízkosti řeky Moravy, kunovického letiště a rybníků u Ostrožské Nové Vsi. Převýšení je nepatrné.

Zlín - Lužkovice

Trasa Zlín - Bartošova čtvrť - Lužkovice o délce cca 3 km s příjemně hladkým živičným povrchem a nepatrným převýšením vede po břehu řeky Dřevnice k nově vybudované průmyslové zóně a podél zahrádkářské kolonie. Trasa začíná ve Zlíně na konečné trolejbusu č. 2 (Bartošova čtvrt u sběrných surovin). Přibližně třetina trasy vede po místní komunikaci, která vede do průmyslové zóny. Možnost občerstvení uprostřed trasy v restauraci Přístav.

Poslední komentáře