Navigace:Trasy / Česká republika / Středočeský kraj

Středočeský kraj


Praha-Troja - Brnky

Cyklostezka na pravém břehu Vltavy, která je pro brusle sjízdná od mostu Barikádníků (Praha-Troja) až do Brnek k Roztocké ulici na úroveň  roztockého zámku a vodojemu v Biotice Roztoky.

Velvary - Ješín

Nová cyklostezka spojující město Velvary s obcí Ješín. Byla slavnostně otevřena v prosinci 2012 jako alternativní bezpečné dopravní spojení a to jak pro pěší, tak především pro cyklisty. A samozřejmě je také perfektně sjízdná i pro inline bruslaře.

Rakovník - Pustověty (k průzkumu)

***Pozor - neprojeto, šel jsem jen po trase v zimě pěšky - pro dobrodružnější povahy***
Cyklotrasa 0303 s dobrým, ale místy hrubším asfaltem. Vede podél potoka, místy je velmi úzká, výškově lehce zvlněná. Na trase je pár lávek. Přes Dolní Chlum a Ryšín prochází po místní silnici. Pozor - v úseku asi 500 m od žst. Lašovice na východ je nutno pokračovat po polní cestě (pak 1,5 km do Pustovět je zase asfalt).

Kostelní Lhota — Písková Lhota ( — Poděbrady)

Nová betonová cyklostezka lesem podél silnice I/611 mezi obcemi Kostelní Lhota a Písková Lhota s možností dojet do Poděbrad a napojit se u jízdárny na levobřežní Poděbrady-Nymburk.

Pokračování do Poděbrad takto: na konci stezky v Pískové Lhotě od hlavní silnice asi 100 m po silnici na Hořátev, ale za posledním barákem vpravo. Asi 1300 m po hrubším asfaltu s několika příčnými prahy, ale sjízdné. Následuje asi 700 m polem mezi Pískovou a Přední Lhotou, trhliny, špatně sjízdné...

Zelčín - Mělník (Brozánky) - Horní Počaply/Hněvice

Poznámka: původní 13km trasa byla prodloužena asi o dalších 9 km a dá se po ní dostat až k ZOO v Zelčíně (viz mapka níže).

Pěkná nová stezka s kvalitním povrchem vedoucí po levém břehu Labe. Stezku postavilo na podzim roku 2010 sdružení přilehlých obcí. Pro bruslaře je sjízdný úsek od starého mělnického mostu po nájezd na silnici mezi Horními Počaply a Hněvicemi (cca 13,5 km). Dále pak také kratší úseky mezi Hořínskými zdymadly a Zelčínem. Svojí délkou patří k nejdelším v kraji, její nevýhodou je poměrně malá šířka a místy až nebezpečná blízkost Labe...

Brandýs n. Labem - Kostelec n. Labem

Trasa vede podle Labe z Brandýsa do Kostelce po zcela novém povrchu (2010). Podél trasy cca po 1 km jsou zřízené přístřešky k odpočinku. Ve Středočeském kraji by se jen těžko hledalo 13,2 km takového povrchu na jednu otočku...

Bakov nad Jizerou - volnočasový areál

V dubnu 2010 byl nově otevřen sportovní areál v Bakově nad Jizerou (zatím bezplatný :o). Pro bruslaře je připraven asfaltový okruh kolem koupaliště, rovinka, nově vyasfaltované cestičky, jen možná trochu ouzké při větším provozu. Součástí areálu jsou další sportoviště, ale také WC a lavičky na odpočinek. V létě je zde možnost koupání a snad bude i občerstvení.

Benátky nad Jizerou-Chrástecký Dvůr

Jedná se o nově vybudovanou trasu (2008) v místě bývalé železniční vlečky mezi tratí Praha – Turnov a průmyslovými podniky ve městě Benátky nad Jizerou. Město pozemky pod tratí odkoupilo a s využitím dotací EU vybudovalo novou cyklostezku, která propojuje páteřní Pojizerskou cyklotrasu s cyklotrasami směřem na Kokořínské údolí. Délka vyasfaltované trasy s povrchem vyhodným i pro in-line bruslaře je 4,2 km, šířka stezky je asi 2,5 m. Ve směru z Benátek je cesta mírně do kopce.

In-line dráha Stará Boleslav

V lesoparku Houštka se nachází nový 1,5 kilometru dlouhý bruslařský okruh. Asfalt je velmi kvalitní, dráha vede klidným lesem, kolem letního kina, Atletického střediska Emila Zátopka a tenisových kurtů. Dráha má umělé osvětlení, takže si zde můžete zabruslit i ve večerních hodinách. Občerstvit se můžete v restauraci na tenisových kurtech, ubytovat ve sportovním areálu v Penzionu Houštka.

Poslední komentáře