Navigace:Trasy / Německo

Německo


Trasa Bad Muskau - Forst a Bad Muskau - Rothenburg

Cyklostezka, která vede většinou po hrázi Nisy na Německé straně hranice. Povrch není špatný, ale znečištěný (šišky i štěrk). Na trase je hodně možností občerstvení + ochotní lidé. Přespání je vhodné v Bad Muskau v penzionu Glöcker (milí lidé). Druhý den cesta za Bad Muskau na sever (auto ponecháno u musea 3 km na městečkem). Pěkná krajina, dobrý povrch, ale opět nečistoty a hlavně nepříjemné prudké sjezdy (převýšení až 40-50 m). Dle místních se uklízí pouze dvakrát - jednou na jaře a pak listí na podzim. V Německu jsou vhodnější povrchy pro brusle - krajina však je pěkná.

Finsterau

Běžkařský tréninkový okruh na jihovýchodním okraji Národního parku Bavorský les (Bayerischer Wald) na Německé straně Šumavy kousek od českých hranic. Ze Strážného do Finsterau je to přesně 20 km. Okruh se nachází ve výšce přibližně 1000 m. n. m. To jistě ocení především běžkaři. Ať v zimě na klasických běžkách nebo při letním tréninku na lyžích kolečkových. Okruh však samozřejmě mohou v létě využívat také in-line bruslaři.

Lausitzer Seenland – bruslařský ráj v Něměcku

Asi 25 km severně od německého Bautzenu se nachází soustava uměle vytvořených jezer. Jezera vznikla zatopením povrchových hnědouhelných dolů, které byly před časem vytěženy. Areál nabízí desítky a desítky kilometrů hladkých cyklostezek, většinou kolem jezer, ale i mezi nimi...

Der Bocklradweg

Nově budovaná cyklo a inline stezka po trase teprve nedávno zrušené úzkokolejky v německém příhraničí za Rozvadovem. Prochází obcemi Neustadt a.d. Waldnaab (Weiden), Störnstein, Floss, Eslarn, Vohenstrauß. Trasa využívá náspy a zářezy této železnice, je tedy velmi plynulá, převýšení, zatáčky a nebo jiná překvapení jsou výjimečnou záležitostí. Celá trasa je ještě ve výstavbě, měla by vést až na hranice s ČR a napojit se na trasu do Plzně. Celá stezka by pak měla mít cca 120 km (Neustadt - Plzeň). Cesta projíždí městečky a vesnicemi, někdy křižuje silnici nebo lesní cestu, občas vede kolem hostince. Pro bruslení je nyní (leden 2007) vhodných prvních 26 km stezky z Neustadtu do Vohenstraussu. Zbytek trasy směrem k našim hranicím je prozatím sjízdný jen pro jízdní kola (zpevněný povrch).

Flaeming-Skate: 100 km bruslařský ráj

Jižně od Berlína (v regionu Teltow-Fläming) se nachází bruslařská stezka Flaeming-Skate. Jedná se o odpočinkový ráj pro bruslaře, cyklisty i vozíčkáře. Více než 100 km dlouhá trasa je navržena speciálně pro nadšence fitnessu všech věkových kategorií a je složena z různých okruhů, které Vás provedou přes spousty vesnic, polí, luk a lesů. Na hlavní trasu navazuje dalších 75 km cyklistických tras, které jsou na bruslích také sjízdné. Stezky jsou lemovány odpočívadly, v obcích prochází kolem mnoha obchodů, hotelů, ubytoven, pivnic a restaurací.

Poslední komentáře