Navigace:Trasy / Slovensko

Slovensko


Poprad-Svit

Nově postavená cyklostezka vede z Popradu (sídliště JUH anebo sídliště ZÁPAD). JUH-přes pole, ZÁPAD-kolem vody, pak se cesty spojí, chvíli vede podél hl. silnice (zámková dlažba cca 500m) a dál už jenom pohodička podél řeky Poprad. U TESCA se přejíždí silnice do. Sp. Teplice (pozor na auta !!! a 2 retardéry). Cesta kopíruje řeku, takže je to tu samá zatáčka. Na začátku Svitu se zase přejíždí cesta (ke kostelu) a plynule vede kolem řeky až na opačný konec městečka, kde končí (zde vede cesta do Lopušné doliny). Cesta zpět po stejné trase.

Slňava

Trasa vede po hrázi kolem řeky Váh a přehradní nádrže Slňava.

Z Makova do Čadce

Jedná se o vedlejší silnici druhé třídy číslo 487 z Makova přes Turzovku do Čadce. Provoz je zde průměrný, ale vzhledem k tomu, že se jede prakticky stále přes vesnice, nebyli jsme řidiči nijak ohrožováni. Cesta vede podél řeky Kysuce a je tedy stále z mírného kopce, což umožňuje celou trasu ujet za cca 90 minut. Vůbec se ale nedá říct, že by to nebylo náročné. A pokud by to někomu bylo málo, může jet opačným směrem. Povrch je až na velmi krátké výjimky (dohromady tak cca 1 km) velmi kvalitní - hladký asfalt. Ty výjimky jsou trochu hrubší asfalt - ani jednou však není třeba nějak zpomalovat kvůli povrchu. Snad jen že na cestě je cca 7 železničních přejezdů.

Bratislava: cyklostezka kolem Dunaje

Kilometry, kilometry a kilometry kvalitní stezky, která vede po asfaltové protipovodňové hrázi kolem Dunaje. Ideální trasa pro cyklisty a bruslaře. Kvalita povrchu je hodnocena v rozsahu 1 až 3. V dvou asi kilometrových úsecích je dost špatný povrch. V úseku Bratislava - Cunovo vodne dielo je velké množství bufetů.

Sen bruslaře: Nekonečně dlouhá trasa

Jsou trasy, po kterých se obvykle pohybujete na bruslích, příliš krátké? Pak se nechte zlákat na inline stezku, která je tak dlouhá, že jejího konce pravděpodobně za jeden den jízdy vůbec nedosáhnete.
Tento skvělý bruslařský terén začíná na území Bratislavy a vede kolem Dunaje až k vodnímu dílu Gabčíkovo. Alespoň pro obyvatele jižní Moravy je to terén vcelku snadno dosažitelný. Škoda jen, že vlakem se do Bratislavy cestuje již za mezinárodní jízdné.
Nástup na trasu je možný na parkovišti pod Starým mostem v Bratislavě-Petržalce nebo kdykoliv později na trase. Pojedete-li od centra Bratislavy přes Starý most, tak ihned za mostem odbočte vpravo a po pravé straně dole u Dunaje již uvidíte ono parkoviště. Cyklostezka prochází právě mezi tímto parkovištěm a Dunajem a po ní se vydáte ve směru toku řeky.

Poslední komentáře