Navigace:Trasy / Česká republika

Česká republika


Žamberk - Choceň (cca 37 km pro zdatnější a otrlejší bruslaře)

Celkově se dá o této trase říci, že je převážně určená pro "brusloturisty".

Její hlavní výhodou je především její délka, dopravní dostupnost vlakem, kde celá trasa vyjma prvních 5 km kopíruje vlakovou trať a hlavně pěkná různorodá krajina (začíná se na otevřených loukách s výhledy a trasa se poté noří hlouběji a hlouběji do údolí Tiché Orlice).

Nevýhodou je pak neúplná propojenost všech úseků, mezi kterými se sice dá přejet na bruslích, ale začátečníkům bych rozhodně raději doporučil si přibalit do batohu boty a úseky přejít pěšky. Některé úseky navíc mají trochu strmější klesání (naštěstí většinou značené).

Ždánice–Uhřice

Cyklostezka na tělese bývalé železniční trati spojuje obce Ždánice, Dražůvky, Želetice a Uhřice. Délka trasy, která byla dobudována v roce 2016, je 9 km v jednom směru. Dle vyjádření místního tisku je hojně využívána cyklisty i bruslaři.

Praha-Troja - Brnky

Cyklostezka na pravém břehu Vltavy, která je pro brusle sjízdná od mostu Barikádníků (Praha-Troja) až do Brnek k Roztocké ulici na úroveň  roztockého zámku a vodojemu v Biotice Roztoky.

Přibyslav - Sázava

Jedna z nejkrásnějších inline tras na území republiky, která vede po tělese bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou. Inline stezka má délku 9,3 km a nabízí průjezd nádhernou přírodou, kde se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami, lávkami nad řekou Sázavou a podjezdy pod mosty paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Rovinky i neznatelná klesání jsou střídány s méně či trošičku více znatelným stoupáním. Nejedná se však o nic nevybruslitelného. A zpátky to po celou dobu také nepojede úplně samo.

Stezka je určena pouze pro sportovně rekreační využití. Tedy pro cyklisty, bruslaře a chodce. Není dovoleno na ni vjíždět motorovými vozidly. Nesmí se na ni pohybovat psi (dokonce ani na vodítku)!

Frýdek-Místek - Paskov - Vratimov - Ostrava-Kunčice

Jedná se o cyklostezku kolem Ostravice v celkové délce 15 km. Stezka je převážně rovinatá. Největším stoupáním/klesáním je serpentina u Paskovského nádraží. Ta se dá ale při nejhorším bez problému zdolat podél zábradlí.
Povrch stezky je z hladkého asfaltu s bílou dělící čárou uprostřed, jen přes město Frýdek-Místek je zámková dlažba.

Praha Zlíchov - Praha Radotín

Trasa vhodná pro inline bruslení je odnedávna i na levém břehu Vltavy, přibližně naproti známé (a v současné době přetížené a nepříliš kvalitní) trase zpod Vyšehradu na Zbraslav. V úseku Praha-Zlíchov až Praha-Radotín je totožná s cyklostezkou A1 a je dobře značená.
Směrem blíže k centru Prahy je vhodné začít od přístaviště přívozu Podolí-Lihovar. Cesta vede téměř nepřetržitě podél Vltavy a později podél Berounky. Asi 3 m široká stezka má v oblasti Zlíchova velmi hladké i dost poškozené úseky, ale je bez problémů sjízdná...

Z Lovosic k přívozu Malé Žernoseky

Sloup

Lesní silnička s novým kvalitním povrchem, která vede údolím potoka Luha od obce Sloup až pod tzv. Vlčí skálu. Celková délka trasy v jednom směru je 4 km. Cesta je lemována loukami a lesy, před žhavým letním sluncem se tu však téměř neschováte. Ve směru na Vlčí skálu cesta více méně stoupá, takže zpátky si užijete příjemně svižnou jízdu.

Hejčínské louky

V roce 2011 vybudovaný inline okruh na severozápadním okraji Olmouce. Trasa s nulovým převýšením a dlouhými rovinkami je vhodná pro všechny bruslaře včetně rodin s dětmi. Kvalita povrchu je prvotřídní, s výjimkou západní spojnice u Mlýnského potoka, kterou však není problém vynechat. Celková délka trasy je 3,9 km. S vynechanou méně kvalitní částí měři 3,3 km. Celá trasa vede mezi ovocými sady a poli, stín zde moc nenajdete.

Poslední komentáře