Navigace:Rady / Servis

Servis


Bruslete pohodlně s držákem mobilu na ruku Sports Armband

Taky patříte mezi inlinisty, kteří bez chytrého telefonu brusle neobléknou? Měříte vaše sportovní výkony pomocí aplikací RunKeeper, Runastic PRO, Endomondo nebo Sports Tracker? Potom je tento článek určen právě vám.

Chytré telefony jsou možná jediným stimulem přimět jinak línou populaci ke sportu. Bohaté statistiky a chlubení se mezi přáteli dělá z těchto pomocníků účinná motivační zařízení. Většina aplikací je v základní verzi zdarma, navíc nové mobilní telefony mají v sobě automaticky zabudované GPS, což je jediná podmínka k tomu, aby vám tyto aplikace fungovaly. Na základě detekování polohy aplikace sama vypočítává vše ostatní. Zpětně si tak můžete prohlédnout vaše výkony, sdílet je na sociálních sítích, nechat si připravit tréninkový program atd.

Ložiska: technické informace, čištění, mazání, montáž...

Na webu jednoho z předních světových výrobců ložisek SKF jsme objevili velice podrobné, přehledné a vyčerpávající informace o ložiscích pro in-line brusle a skateboardy. Vše co byste potřebovali vědět o této důležité součásti bruslí najdete právě tam. A dokonce v češtine :-) ...

Kontakty na výhradní dovozce bruslí a příslušenství

Často se nás ptáte, kde sehnat náhradní díly na brusle, kde dokoupit značkové příslušenství, atp. Pokud tyto požadavky nejsou schopni uspokojit prodejci v běžných obchodech, je na čase kontaktovat výhradního dovozce. Kde jej však najít?

Proto jsme se pokusili zjistit kontakty na výhradní dovozce a distributory značkových inline bruslí a příslušenství. Rozhodně netvrdíme, že náš seznam kontaktů je úplný, a že bude stále aktuální, protože situace na trhu se často mění. Pokud byste zjistili, že některé informace již nejsou správné, nebo že nám zde něco chybí, prosím, informujte nás.

Poslední aktualizace seznamu: duben 2009

Salomon ukončil výrobu inline bruslí

A ukončil také výrobu všech inline doplňků a náhradních dílů. A dokonce už loni. Tímto odpovídáme na obrovské množství dotazů z našeho fóra a poradny, které se týkají nemožnosti sehnat náhradní díly k bruslím Salomon. Výroba bruslí byla v Salomonu ukončena v roce 2006 v rámci "ozdravování" firmy. Na stránkách firmy Salomon však žádné informace o tomto zásadním rozhodnutí neobjevíte. Ze dne na den tak ze stránek zmizely všechny informace o inline zboží a to bez jakéhokoliv upozornění a vysvětlení...

Základní údržba bruslí

Pokud chcete, aby vám vaše nové brusle dobře sloužily a měly dlouhou životnost, musíte se o ně patřičně starat. V tomto článku vás seznámíme s několika základními radami pro pravidelnou údržbu. 
Kolečka se při jízdě opotřebovávají nepravidelně. Více se sjíždějí na vnitřní straně brusle. První a poslední kolečko se sjíždí ještě o něco více než ostatní kolečka. Aby vám kolečka vydržela co nejdéle, je nutno zajistit, aby jejich opotřebovávání bylo co nejrovnoměrnější. Pokud si při pravidelné prohlídce u některého z koleček všimnete, že je již trošku sjeté, je zapotřebí provést tzv. obměnu pozic koleček. 

Tachometr Microsport pro inline bruslení

V tomto článku Vás seznámíme s dalším zařízením, které Vám umožní měřit rychlost, ujetou vzdálenost i další informace při jízdě na inline bruslích. O podobném zařízení jsme již v minulosti na našich stránkách informovali v článcích Inline Computer = běžný cyklocomputer + Inline Speed Chip (dále jen ISC) a Otestoval jsem Inline Speed Chip. Tachometr firmy Microsport je však konstrukčně řešen dosti odlišně a od ISC se výrazně liší i v dalších rysech.

Montážní návod pro SIGMA SPORT Inline Speed Chip

Protože originální návod dodávaný v balení ISC neobsahuje český návod, nabízíme Vám ke stažení novější verzi návodu (1,43 MB), která již obsahuje informace i v češtině.
Pro stažení doporučujeme kliknout na výše uvedený odkaz pravým tlačítkem myši a vybrat proložku "Uložit cíl jako...". Návod je ve formátu PDF. K jeho prohlížení proto potřebujete program Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení na www.adobe.com.

Čištění ložisek

Ložiska v bruslích potřebují ze všech částí nejvíce péče. Pouze jediná jízda za deště znamená, že již příští den nejedou brusle tak, jak by měly. Nejen voda, ale i prach, který se pomalu a jistě dostává do ložisek ve směsi s olejem nebo tukem vytváří časem hmotu, která jízdu na bruslích hodně zpomalí.

Inline Computer = běžný cyklocomputer + Inline Speed Chip

 Inline Speed Chip vyráběný německou firmou Sigma Sport vám umožní přeměnit jakýkoliv cyklocomputer této firmy na inline computer. Tím získáte možnost během jízdy na inline bruslích měřit svou aktuální rychlost, ujetou vzdálenost a mnoho dalších údajů.
Jedná se o snímač otáčení koleček a držák cyklocomputeru, který se připíná na botu brusle a do kterého lze uchytit libovolný cyklocomputer firmy Sigma Sport. Uvnitř držáku se nachází tzv. Inline Speed Chip, který pomocí speciálních výpočtů převádí informace získávané při jízdě na bruslích do běžné lineární vzdálenosti zpracovatelné cyklocomputerem. Čip bere při výpočtech v úvahu vybočování bruslí při odrazech i změny rychlosti otáčení koleček v okamžiku, kdy je brusle zvednuta ze země.

Kolečka pro inline brusle - technické informace

Většina standardních inline koleček je vyrobena především z polyurethanu. U koleček rozlišujeme následující vlastnosti: průměr, tvrdost, odrazivost, profil a jádro. U některých je dokonce uváděna hmotnost, avšak nejčastěji jsou kolečka označena jen údajem o průměru a tvrdosti (např. 76mm 78A nebo 70mm 82A, atd.). Profil a jádro se zjistí pouhým prohlédnutím koleček.

Poslední komentáře