Navigace:Rady / Testy & nákupy

Testy & nákupy


Bruslete pohodlně s držákem mobilu na ruku Sports Armband

Taky patříte mezi inlinisty, kteří bez chytrého telefonu brusle neobléknou? Měříte vaše sportovní výkony pomocí aplikací RunKeeper, Runastic PRO, Endomondo nebo Sports Tracker? Potom je tento článek určen právě vám.

Chytré telefony jsou možná jediným stimulem přimět jinak línou populaci ke sportu. Bohaté statistiky a chlubení se mezi přáteli dělá z těchto pomocníků účinná motivační zařízení. Většina aplikací je v základní verzi zdarma, navíc nové mobilní telefony mají v sobě automaticky zabudované GPS, což je jediná podmínka k tomu, aby vám tyto aplikace fungovaly. Na základě detekování polohy aplikace sama vypočítává vše ostatní. Zpětně si tak můžete prohlédnout vaše výkony, sdílet je na sociálních sítích, nechat si připravit tréninkový program atd.

Kontakty na výhradní dovozce bruslí a příslušenství

Často se nás ptáte, kde sehnat náhradní díly na brusle, kde dokoupit značkové příslušenství, atp. Pokud tyto požadavky nejsou schopni uspokojit prodejci v běžných obchodech, je na čase kontaktovat výhradního dovozce. Kde jej však najít?

Proto jsme se pokusili zjistit kontakty na výhradní dovozce a distributory značkových inline bruslí a příslušenství. Rozhodně netvrdíme, že náš seznam kontaktů je úplný, a že bude stále aktuální, protože situace na trhu se často mění. Pokud byste zjistili, že některé informace již nejsou správné, nebo že nám zde něco chybí, prosím, informujte nás.

Poslední aktualizace seznamu: duben 2009

Hajdalák-Park aneb čtenáři čtenářům

Někteří inlajnisti nás občas informují o nepříjemných zážitcích a prosí, abychom je "pro výstrahu" zveřejnili i ostatním čtenářům těchto stránek. Rozhodli jsme se, že tato sdělení budeme zveřejňovat právě v tomto článku, který bude průběžně doplňován o případné další "výstrahy".
Upozorňujeme, že níže uvedené příspěvky jsou bez jakýchkoliv úprav přebírány přímo od našich čtenářů. Neprochází žádnou jazykovou úpravou, jsou jen doplňovány o českou diakritiku. Redakce Inline-Online nezaručuje správnost a pravdivost těchto názorů. Rádi samozřejmě zveřejníme i případné reakce na uvedené příspěvky.

Montážní návod pro SIGMA SPORT Inline Speed Chip

Protože originální návod dodávaný v balení ISC neobsahuje český návod, nabízíme Vám ke stažení novější verzi návodu (1,43 MB), která již obsahuje informace i v češtině.
Pro stažení doporučujeme kliknout na výše uvedený odkaz pravým tlačítkem myši a vybrat proložku "Uložit cíl jako...". Návod je ve formátu PDF. K jeho prohlížení proto potřebujete program Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení na www.adobe.com.

Otestoval jsem Inline Speed Chip

Při psaní prvního článku o Inline Speed Chipu (dále jen ISC) jsem měl stále větší chuť na vlastní kůži ověřit, zda tato "hračička" opravdu funguje a otestovat s jakou přesností. Reklama firmy SIGMA SPORT uvádí, že uvnitř zařízení se nachází inteligentní čip, který pomocí speciálních výpočtů převádí informace získávané při jízdě na bruslích do běžné lineární vzdálenosti zpracovatelné cyklocomputerem (dále jen CC). Čip prý bere při výpočtech v úvahu vybočování bruslí při odrazech i změny rychlosti otáčení koleček v okamžiku, kdy je brusle zvednuta ze země. Tyto informace ve mně vyvolaly dojem, že uvnitř se nachází nějaký chytrý trpaslík. Proto jsem se rozhodl ISC zakoupit a podívat se trpaslíkovi trochu na zoubek.

"Cyklistický zvonek" pro inline bruslaře

 

Už jste se někdy srazili s chodcem, který vůbec netušil, že kolem něj hodláte profičet na bruslích? Všimli jste si neúprosné platnosti následujícího Murphyho zákona?

"Blížíte-li se na bruslích zezadu k chodci, který o vás neví, pohybuje se tento chodec vždy k tomu okraji chodníku, po kterém se chodce snažíte objet."

 

Výrobci inline a klasických kolečkových bruslí

 Seznam výrobců bruslí a přístlušenství...

Poslední komentáře