Navigace:Dolní Počernice – Dolní Měcholupy

Dolní Počernice – Dolní Měcholupy


Autor:marbaZveřejněno:17 Červenec 2011

Oblast:

Česká republika - Hlavní město Praha - Praha

Obec:

Dolní Počernice / Dolní Měcholupy / Štěrboholy

Délka:

4,5 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Kvalitní cyklostezka vedoucí z dětského hřiště mezi Jahodnicí a Dolními Počernicemi podél Hostavického potoka. Po překřížení silnice na ulici Národních Hrdinů pokračuje mezi poli a loukami, podjíždí tzv. jižní spojku a zhruba po 1 km se kříží se silnicí vedoucí do Dubče. Dále pokračuje kolem nádrže Slatina a stále podél Hostavického potoka. Stezka končí betonovými bloky při vyústění na Kutnohorskou silnici mezi Štěrboholemi a Dolními Měcholupy. 

Přístup:

 Příjezd po ulici Českobrodské busem či autem (lze parkovat v okolních ulicích (Lomnická, V Záhorském, Bohuslavická) V opačném směru příjezd po ulici Kutnohorské, rovněž možno busem či autem. Zaparkovat lze na parkovišti přilehlém k ulici Kutnohorská v Dolních Měcholupech (Mondeo)

Plus:

 Kvalitní povrch, liduprázdno (zatím), délka

Minus:

Chybí občerstvení na trase, nutno vozit vlastní.

Tipy:

Poznámka:

 Pozor na bažantí kuřata batolící se přes cestu!

Mapa:


Zobrazit místo Praha: Dolní Počernice-Dolní Měcholupy na větší mapě

Fotogalerie:

Autor fotografií: Jiří Košťál

Tak dneska sem projel celou trasu a zápach sem nikde necítil, trasa parádní:-) Zhruba 200m od ulice českobrodská je vyboulená cesta od kořenů stromů, to je jedinej nedostatek co my po cestě vadil.

Trasu rozhodně nedoporučuji začátečníkům, nevím jak teď ale asi tak před dvěma měsíci na asi pěti místech vyježděná hlína - spíš něco jiného neb páchlo to strašně - což pro ložiska fakt není dobrý, mraky mušek lze docela slušně buď vdechnout a nebo rozmrkat v očích a ten táhlý kopeček před úsekem silnice, tak ten směrem dolů docela hodně "zapracoval" na "bezva" úrazu mého kamaráda, kdy ho odvážela sanitka s roztrženým kolenem.
Stoka podél trasy byla fakt zážitek, nevím co to provedlo teď v létě s ovzduším:-D

Zdravím.Pokud tvůj kamarád kolaboval mimo stezku skoro v potoce,tak to jsem ho nejspíš pomáhala se dvěma cyklistama sbírat.Koleno bylo fakt dost slušně odřený.Alespoň časem a místem by mi to sedělo.Jak se má? Už je ok?
Ke stezce:pro začátečníky opravdu nic moc a to víc mě to baví:-).Povrch je bez problému,kanály se dají objet,jsou vesměs vprostřed cesty,takže to vždy "vyjde" .Občas kořeny pod asfaltem,ale kdo byl v Poděbradech u Labe,tak má natrénováno.Mušky jsou v poho,jezdíme v přírodě,vůně domova k tomu taky patří,ale neviděla bych to až tak tragicky.Naopak,podél rybníka je to docela romantika.Víc mě štvou štěbetající dvojice slečen,které ne a ne pochopit,že ve třech se po úzké cestě při míjení špatně jezdí a bruslaři-pejskaři venčící na volno své psy.Motají se pěkně pod kolečkama jak majitelům,tak ostatním.Ale to je spíš o lidech než o stezkách.

K této trase mám několik fotografií, bohužel nevím kam je poslat aby zde mohly být zveřejněny.

Dobry den,
  pošlete je na adresu blaha@inline-online.cz. Přidáme je na stránku o trase.
Díky. 
 
Marek Blaha, www.inline-online.cz
 

...aspoň v jižní třetině.
Je třeba upozornit, že ve střední třetině je cca 300 m táhlý kopec. A v severní části u Jahodnice teď s dokončením bytových bloků bude určitě hůř (kočárky, batolata, psi u dětských hřišť už dnes). No a velká část trasy vede po kanalizačním sběrači - vlastně je to jeho obslužná silnička - a místama je to trochu cejtit. Ale díky tomu je zase většinou hezky široká. A snad i kvůli tomu se zdá, že - na poměry v Praze - je to prozatím nejlepší volba v případě, že máte rádi trochu prostoru kolem sebe.

Na tuto trasu sa docela těším, protože se právě stěhuji do Jahodnic. Doufám, že nově vystavěné bytové domy nebudou příčinou enormní frekvence bruslařů, cyklistů, maminek a pod. Chudáčci bažantí kuřata batolící se přes cestu!

Na tuto stezku chodím velmi často, protože bydlím poblíž a proto si dovolím pár postřehů. Směrem od Dolních Počernic kolem Jahodnice vyboulený povrch od kořenů, za mostkem vyčnívající kanály uprostřed stezky, před křížením se silnicí na Štěrboholy prudké stoupání s velmi nekvalitním povrchem, za silnící pokračují vystouplé kanály uprostřed stezky a v podjezdu bláto a vymletý povrch a za ním opět kanály, navíc je tato část v mírném stoupání. Betonové bloky a kamení při křížení silnice. Dále opět vystouplé kanály a navíc místy křoví až do stezky. Při příjezdu do Dolních Měcholup stoupání. V týdnu je stezka skoro prázdná, ale o víkendech je tam narváno. Vzhledem ke kopcovitému terénu a množství pastí nedoporučuji začátečníkům.

Poslední komentáře