Navigace:Brno Circuit Inline zve na Masarykův okruh. Podruhé!

Brno Circuit Inline zve na Masarykův okruh. Podruhé!


Autor:marbaZveřejněno:29 Září 2010

Pět hodin kroužení po brněnském Masarykově okruhu. Rychlost, vytrvalost, touha zvítězit. Závod jako každý jiný, chtělo by se říct, ale jeden rozdíl tu oproti těm ostatním je. Zatímco všechny víkendy v letošním roce Masarykův okruh ovládalo burácení motorů a pach benzínu, v neděli sedmnáctého října to bude jiné. O vítězství se ve vytrvalostním závodě utkají týmy in-line bruslařů. Už podruhé.

Kromě toho se na jednom z nejtěžších závodních okruhů světa vyhlásí i celkové výsledky Českého poháru v in-line bruslení.

Vytrvalostní štafetový závod na Masarykově okruhu je totiž otevřený úplně pro každého, kdo má zájem si zkusit poměřit síly. „Účastit se může kdokoli, kdo chce zažít neopakovatelnou atmoféru závodu. Inspirovali jsme se už legendárním závodem ve francouzském Le Mans, odkud si naši členové už několikrát přivezli medaile. Jen místo čtyřiadvaceti hodin budou závodníci v Brně kroužit na dráze hodin pět,“ vysvětlil organizátor závodu Radomil Dojiva, člen brněnského inline klubu Black Ice.

Princip závodu je jednoduchý – týmy maximálně po pěti lidech závodí o to, kdo za pět hodin ujede víc koleček na pět a půl kilometru dlouhé závodní trati. „Loni se spolu utkalo téměř dvě stě bruslařů, někteří jeli sami za sebe jako jednotlivci. Zdaleka ne všichni však byli profesionálové, mnoho lidí bylo amatéry, kteří si to jen tak přišli vyzkoušet, protože bruslení je prostě baví,“ zdůraznil Dojiva.

Brněnský závod je svého druhu jediný ve střední Evropě. Loňský první ročník se setkal s velkým úspěchem, přestože nepřálo počasí, foukalo a byla zima. „Doufám, že letos bude počasí lepší a ohlas ještě větší,” dodal Dojiva.

 Propozice

Poslední komentáře