Navigace:O2 InLine CUP 2009 pokračuje na Šumavě časovkou

O2 InLine CUP 2009 pokračuje na Šumavě časovkou


Autor:marbaZveřejněno:11 Srpen 2009

Tisková zpráva O2 InLine CUP, Praha, 11. srpna 2009

  • Po skoro dvouměsíčních prázdninách vstupuje letošní O2 InLine CUP do své druhé půlky.
  • Na Šumavě přejedou jezdci v rámci závodu „Stožecká brusle“, součásti seriálu inlinových závodů, až 9 vlakových přejezdů.
  • Kromě inline bruslařů na startu i kolečkové lyže a inlinisté s holemi.
  • Letošní seriál O2 InLine CUP 2009 vstupuje šumavským závodem do své druhé půlky. Jedinou neděli seriálu (pozn. sedm ostatních závodů se jede vždy v sobotním termínu) 16. srpna 2009 se sejdou závodníci ve Stožci, aby překonali trasy o délce 1, 3, 8 a 16 kilometrů. Závod je stejně jako všechny ostatní podniky série O2 InLine CUP 2009 otevřený pro sportující veřejnost a přihlásit se může každý, kdo rád bruslí a sportuje.

Šestnáctikilometrový závod je součástí Českomoravského poháru inline bruslařů (ČMP). Místní budou určitě fandit domácí Evě Šodkové (Inlajn.cz), která je letošní Akademickou mistryní ČR v inline bruslení a vítězkou Maratonu ve Stromovce 2009. „Na závod ve Stožci se velmi těším. Protože bydlím v Prachaticích, jedná se o mou domácí trať. Čas od posledního závodu (pozn. 20.6.09 Stromovka) jsem rovnoměrně rozdělila mezi dovolenou a trénink. V rámci tréninku jsem se zúčastnila závodu horských kol 1.8. na Zadově,“ říká třetí žena průběžného pořadí letošního ČMP Eva Šodková ke svému nedělnímu startu a dodává:“ Ráda bych podala co nejlepší výkon. Kdyby byl odměněn medailí, nebudu se vůbec zlobit.“

Ilustrační fotografie, autor: Jiří Křenek

Zajímavostí šumavského závodu je hned několik:

  1. Závodníci budou startovat v časových intervalech 15 sekund (ne jako obvykle hromadným startem)

  2. Kromě tradiční disciplíny INLINE a rodiče na bruslích s kočárky mají svůj závod na 16 kilometrů i jezdci na kolečkových lyžích a inline bruslaři s holemi – závody kategorie Nordic Blading

  3. Starty závodů na 3, 8 a 16 km neprobíhají v jednom místě. Všechny trasy ale vedou do Stožce!

  4. Během jízdy překonají inlinisté 2, 6 nebo 9 vlakových přejezdů

Rychle a bezpečně překonat přejezdy s kolečky 100mm není těžké. Stačí zaujmout stabilní postoj nebo je jednoduše překročit. Věřím, že s nimi nebudou problémy. Pro mě jsou o mnoho jednodušší než kostky ve Stromovce. Na rozdíl od tréninků nehrozí srážka s vlakem“, komentuje přejezdy vlakové trati bez obav závodnice Šodková.

Ti nejlepší získají finanční prémie. Absolutně nejrychlejší závodník a závodnice na bruslích na trase 16 km obdrží putovní pohár starostky obce Stožec, včetně finanční prémie. Takže šanci mají i nejrychlejší junioři. „Putovní poháry budou dva: jeden v kategorii mužů a druhý v kategorii žen. Na ty se většinou zapomíná. Vítězové v obou kategoriích dostanou malou kopii s textem absolutní vítěz/vítězka, která jim zůstane na památku a na velký pohár bude  vyroben štítek s rokem a jménem vítěze a vítězky,“ blíže popisuje poháry starostka obce ing. Zdeňka Lelková.

Pro sportovce jsou připraveny sportovní ceny – sportovní vybavení, permanentka na sjezdovku v českých Žlebech, poukaz na servis kol. Motivací k výkonu jsou i další odměny jako například poukázky na konzumaci v místních penzionech Pstruh, Kameňák, Druid, Nádraží Stožec nebo Stožecká Kaple. Hlavním tahákem tomboly, která proběhne mezi všemi startujícími, bude zcela jistě poukaz na týdenní pobyt v malebné vesničce Stožec.

Novinkou Stožecké brusle je i závod týmů. Jedná se o závod 3členných týmů na trase 3 km Černý kříž - Stožec. Tým je limitován pouze počtem členů, nezáleží na věku ani pohlaví. Časy se nesčítají, počítá se čas posledního člena týmu.

Nejstarším přihlášeným závodníkem je v tuto chvíli Němec Heinz Burkhart, sedmdesátiletý člen týmu Ski&Bike Deggendorf. Na druhé straně pomyslné časové osy stojí nejmladší závodnícičtyřletá Beáta Narovcová z Vimperku a stejně starý Martin Willmann z pořádajícího Ski Klubu Šumava.

Další informace najdou zájemci na www.o2inlinecup.cz.

 


O2 InLine CUP

- osmidílný rotující festival Českomoravského poháru na inline bruslích, spojený s muzikou, zábavou i relaxem

- kalendář: 23.5. / Plzeň, Lopatárna - 30.5. / Napajedla, centrum - 6.6. / Opava, Městské sady - 20.6. / Praha, Stromovka - 16.8. / Šumava, Nová Pec-Stožec - 22.8. / Liberec, centrum - 5.9. / Černošice, Mokropsy - 3.10. / Račice, veslařský kanál

- seriál podporující Nadaci Oa projekt Minimalizace šikany. Závodníci pomohou symbolicky v boji proti šikaně už tím, že za každého startujícího nadace získá od společnosti SportGroup.cz částku 10,- Kč.


 

Poslední komentáře