Navigace:Na dohled od Svodnice

Na dohled od Svodnice


Autor:marbaZveřejněno:10 Červenec 2009

Oblast:

Česká republika - Jihomoravský kraj - Hodonín

Obec:

Veselí nad Moravou

Délka:

4 km

Typ:

silnice

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Další zajímavá možnost zajezdit si poblíž Veselí nad Moravou. Koho již nebaví jezdit na cyklostezce mezi Veselím a Kunovicemi, nebo na nové stezce do Kozojídek, může zkusit spojovací silničku mezi Veselskou částí Milokošť a silnicí na Blatnici pod Svatým Antonínkem. Silnička začíná v Milokošti za železničním přejezdem u zemědělských objektů. Zde se dá u cesty zaparkovat a rovnou se přezout do bruslí. Vlastní "bruslotrasa" pak vede mezi poli lehce zvlněnou krajinou. Táhlé a docela dlouhé rovinky se dvakrát lámou téměř do pravého úhlu. Za druhým ohybem cesta znatelně klesá, podjíždí železniční trať a končí u silnice do Blatnice.

Na východě jsou vidět Bílé Karpaty, na západě zase Chřiby s hradem Buchlovem. Severním směrem je na dohled potok Svodnice, který v tomto místě tvoří přirozenou hranici mezi Jihomoravským a Zlínským krajem. Kolem potoka, biokoridorů a větrolamů si můžete projít naučnou stezku (samozžejmě bez bruslí), která vás seznámí se zdejší krajinou a jejím využitím.

Pozor, při podjezdu železniční trati je silnička vydlážděná zámkovou dlažbou a je to navíc z kopce! Není to nebezpečný úsek, dá se to na bruslích přejet, ale začátečníka by mohlo toto místo "rozhodit". Na trati není naprosto žádné občerstvení, ani kousíček stínu a může zde dost foukat. Po silničce si občas krátí cestu automobilisté a motorkáři, projíždějí po ní i zájemci o bruslení. Při naší jedné nedělní jízdě jsme jich při cestě tam a zpět potkali asi 5. Silnička je poměrně široká a při troše opatrnosti nehrozí nebezpečí kolíze s projíždějícím vozidlem. 

Přístup:

Nejvhodnější místo k zaparování je na začátku trasy u Veselí (GPS: 48°57'55.332"N, 17°24'11.698"E), pár míst ke stání je také ve druhém ohybu trasy (GPS: 48°57'2.139"N, 17°25'34.217"E).

Plus:

relativně dlouhá trasa, široká a přehledná

Minus:

občasný průjezd auta nebo motorky, žádný stín, žádné občerstvení

Tipy:

občerstvení s sebou

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Na dohled od Svodnice na větší mapě

Fotogalerie:

Poslední komentáře