Navigace:Místo koní se po Hipodromu proháněli inline bruslaři

Místo koní se po Hipodromu proháněli inline bruslaři


Autor:marbaZveřejněno:16 Červen 2009

Před rokem napadlo vedení Hipodromu v Mostě vystavět kolem dostihové trati inline dráhu a tento nápad se vydařil. Asfalt je kvalitní, trať udržovaná a k dispozici zázemí pro bruslaře (skříňky, občerstvení, lavičky, koše).

Tuto sobotu, 13.6., došlo také na uspořádání prvních inline závodů na této 3370 metrů dlouhé trati. Počasí se v sobotu po deštivém týdnu umoudřilo, takže nic nebránilo prožít slunečné závody. I když trochu to závodníkům kazil nepříjemný vítr, se kterým se museli poprat.

Vypsány byly závody pro všechny kategorie. Startovné bylo symbolické. Pro děti zdarma a dospělí zaplatili sto korun. Všichni účastníci obdrželi při prezentaci kupon na občerstvení a poukázku na zboží ve sportovní prodejně v Mostě. Celkem se na trati sešlo 110 závodníků. Dopoledne patřilo dětem od 4 do 15 let. Odpoledne dospělím, kteří se mohli zúčastnit 3 kategorií - speed a fitness na 10 km a půlmaratonu. Závody proběhly hladce, bez úrazů nebo kolizí částečně také díky šířce dráhy, která je pětimetrová na 1,5 kilometru a na zbytku dráhy třímetrová. Díky čipům nevznikly žádné pochybnosti o zasloužených vítězstvích.

Závody navštívil i nejstarší účastník, pan Přibyl z Tanvaldu, který příští rok oslaví 70 narozeniny. Ve fitness desítce byl druhý a jeho elán a výdrž mu záviděla většina účastníků. Speed desítku a půlmaraton ovládl Martin Jirsa z Prahy. Hlavní cenu, letenku do Kanady na 10 dní, si odvezl do Teplic Miroslav Antoniszyn, který byl zároveň třetí ve fitness desítce.

Ohlasy na závody byly velice pozitivní a pořadatelé přislíbili, že in-line závody se stanou tradiční akcí na mosteckém Hipodromu. Více informací o in-line dráze na Hipodromu a sobotním závodě naleznete na www.hipodrom.cz.

 start fitness závodu na 10 km

 

 výherce hlavní ceny

 

nejstarší účastník závodů

Poslední komentáře