Navigace:Fórum / Vybavení / Rollerblade Fusion X5

Rollerblade Fusion X5


Autor:PepamanZveřejněno:11 Červen 2009

Ahoj,

chtěl bych se zeptat těch, kdo mají tyhle brusle, jaké máte zkušenosti s tím suchým zipem a vůbec s tímto modelem, díky. P.

Tagy

mám tenhle model zatím jen několik dní,ale i tak napíšu pár svých poznámek.
1. Kdy koupit
- chybí vám pevnost nohy v brusli
- jezdíte převážně ve městě
- potřebujete lepší ovladatelnost,často měníte směr, brzdíte
- se*rou vás samoutahovací systémy, pochybné pásky z umělé hmoty na stažení nad kotníkem
- nejezdíte dálkové jízdy (nad 20 km)

2. Kdy naopak nekoupit
- nechcete investovat moc peněz :-)
- odpoledne vezmete auto,dojedete spolu se stovkami dalších na kraj města, obujete brusle a hodinu jezdíte po 2km cestě tam a zpátky
- jezdíte víceméně rovně,kondičně nebo speed
- chcete mít to co mají ostatní - 99% lidí dnes kupuje "fitness style"

3. Pozitivní osobní zkušenosti
Současně vlastním i Crossfire 6.0 od stejné značky a tak budu porovnávat - ihned po nazutí jsem zažil pocit absolutní pevnosti, máte pocit že na této brusli zvládnete jakýkoliv manévr. První kilometry po městě potvrdily velmi dobrou ovladatelnost, jisté vedení bruslí což jsem ocenil zejména při klasickém šněrování mezi důchodci,psy a dalšími městskými jevy. Vyzkoušel jsem i několik kilometrů trasy vyloženě rovné a fitness - žádné negativní zkušenosti.
Osobně jsem se těšil na odlišný způsob uchycení nohy v brusli - Crossfire využívá samoupínací systém a jednoduchou plastovou přezku nad kotníkem - když jsem oboje musel po půl roce měnit (přetržené lanko za 400,-, opotřebovaný upínací systém za 300,-) , slíbil jsem si že už do toho nikdy nepůjdu. Tedy nyní mám systém s klasickými tkaničkami a zejména velmi dobrým uchycením horní přezky systémem suchého zipu. Jednak je celý systém pevněji utažitelný a jeho výměna při opotřebení bude asi 10x levnější a jednodušší.
Díky skořepinové konstrukci vypadá odolněji i brusle jako celek - fitness modely jsou většinou dost "látkové" a při trochu agresivnějším stylu jízdy nebo při jízdě ve městě se prostě občasným nárazům a škrábancům nevyhnete.

4. Osobní negativní zkušenosti
V ČR nelze sehnat černou variantu této brusle - vyřešil jsem nákupem přes net v USA - cena byla díky poštovnému vyšší, ale jen asi o 200,- díky tomu že u nás jsou brusle neskutečně předražené (aktuální cena se slevou v Helia,oficiální dovozce - 4300,- já jsem kupoval za 199$ tedy asi 3500,-, kdybych měl známého v US vyšlo by ještě levněji díky ušetření na poštovném).
Teď v počátcích trochu bojuji s rovnováhou - crossfiry mají poslední kolečko více vzadu, na fusionech není radno se příliš zaklánět ;-). Stejně tak si zvykám na vyšší hmotnost bruslí,opět jde ale pouze spíš o návyk z předchozího lehčího modelu.
Díky přechodu na 80mm utrpěl pocit z rychlosti - přece jen 90mm jezdí rychleji - je to však cena za lepší ovladatelnost.
Nevýhodu vidím v dodaných ložiscích - jsou sice SG9 ale zapouzdřená,takže po vyčerpání maziva je můžete zahodit.

Aktuálně jsem tedy pokryl své potřeby - do města a kratší výlety budu používat Fusion, pokud vyjedu autem někam k inline trase (ti co znají si představí Hundai :-) ) a budu chtít ujet třeba 30 km po krásných hladkých cestách vezmu Crossfire.

Doufám, že mé rady pomůžou dalším.

no mam tieto korcule, su velmi fajn, sedia dobre na nohe, lahko ovladatelne pohodlne, ten suchy zips je v pohode len treba mat trosku silu ho utiahnut, mne vyhovuje kedze nosim korcule trochu volnejsie, mozno jedina nevyhoda su pomerne hrubem, myslm vlozku a je v nich dost teplo v lete ale tak to asi vo vacsine korculi, mam este roces majestic a co sa tyka teploty to vyjde na stejno ... pre urban korculovanie plne odporucam

Měl jsem je na noze, sedí velmi dobře, jedou asi taky (byť jen po prodejně), jen nevím, co si myslet místo o normální přezce nahoře o tom suchém zipu !!!!
jinak jsou fajn, ještě možno zvolit Fusion X7

Poslední komentáře