Navigace:Fórum / Vybavení / Brusle pro začátečníka

Brusle pro začátečníka


Autor:OndraZveřejněno:22 Květen 2009

Ahoj, jsem úplný začátečník a chci si pořídit in-line brusle. Líbí se mi tyto http://www.worker.cz/1257/koleckove-brusle-worker-madrid. Najde se prosím někdo, kdo by začátečníkovi poradil, zda jsou vhodné? Děkuji Ondra

Tagy

Nemyslím, že jsou nějaké brusle zvlášť pro začátečníky.
Jen chápu, že začátečník, který neví, jestli ho to vůbec bude bavit a jestli mu to půjde, nechce investovat 7k.
Jinak stačí se vyvarovat extrémů ve velikosti a tvrdosti koleček, nebrat plastové šmejdy z hypermarketu a pak je to stejné jako u pokročilých:

  • boty musí dokonale padnout
  • mít pevnou vnější kostru
  • praktické zapínání
  • dobré odvětrání
  • lehký pevný odolný rám

Zdá se, že tohle Worker Madrid splňují - a dokonce mnohem víc. To, co se o nich píše v textu (hliníkový rám, paměťová vložka a ABEC-9), je za tu cenu ... naprosto neuvěřitelné. Někde jinde se asi šetřilo. Ale třeba ne.
Měl bych jen poznámku k podivné kožence a na horní přezce dávám vždycky přednost ráčně. Tyhle klipy na některých párech drží a na některých ne, proto tam výrobci dávají pojistku, která se ale špatně ovládá nebo se ulomí.
No a potom nevím, co má vyjadřovat věta "vysoce odpružené kolečka". To je jak z ampliónu u kolotoče - pokud i ostatní údaje jsou stejně smysluplné, tak pozor.
Rozhodně je potřeba si brusle zkusit a nenechat si je posílat naslepo.

Nenechal bych se zlákat ložisky ABEC9, protože ABEC neříká nic o kvalitě, pouze o přesnosti. Asi jako když má firma ISO certifikát...

Podle mne jsou tři zásadní přístupy:
(1) koupě "zjišťovacích" bruslí na jednu sezónu - jeden rok jezdím, pak si koupím to, co potřebuji, nebo
(2) vybírám brusle fyzicky s někým, kdo těmito zkušenostmi již disponuje anebo
(3) ať už na základě rad od přátel, z internetu nebo od prodavače si koupím něco, co vydrží sezon několik (tzv. "šťastná ruka"). Zde platí dvojnásob výčet rad od ZWARY.

Na první pohled ty brusle, které jsou linkovány, opravdu nevypadají špatně, za cenu 1490 určitě ne, ale za jejich původní cenu přes 2 200 Kč se dají sehnat loňské modely klasické inlinové rekreační triády (K2-Fila-Rollerblade), na něž lze nejlépe najít někoho, kdo může poskytnout vlastní zkušenost a kde obecně téměř nelze sáhnout vedle.

Přesně jak uvádí ZWARA, nedal bych se zlákat pestrým výčtem vlastností a zašel bych někam do obchodu si je aspoň zkusit, když už bych si je chtěl nechat poslat. Zaráží mne, že text hýří informacemi o technologiích, jako kdyby je vynalezla NASA, ale například údaj o tvrdosti koleček jsem tam přehlédl nebo tam prostě není. Nabídka výměny velikosti zdarma je sice lákavá, ale skutečnost, jak mi sedí inline brusle na noze, zjistím stejně až po deseti až třiceti kilometrech (celkem, nikoliv nutně najednou). A rozhodně (viz ZWARA): žádné plastiky z hyper/super!

Závěr: za 1500? Proč ne... Ale pouze s vědomím, že například K2 s podobnou technologií by stály tak 4000-4500 na netu (odečítám za velikost koleček) a Fily tak nejlépe o tisícovku míň. A to už pak není podle mne jen úspora na marketingu. A s vědomím, že 80-ky kolečka budou stačit maximálně dvě sezóny, pak už budou jednak ojetá, jednak začnou být obecně na obtíž, protože se na nich člověk na tu rychlost dost "nadře", pokud tedy nechce jezdit jako krasobruslař.

Poslední komentáře