Navigace:Letiště Ralsko u Mimoně

Letiště Ralsko u Mimoně


Autor:bobesclZveřejněno:20 Duben 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Česká Lípa

Obec:

Ralsko

Délka:

min 5500 m

Typ:

dráha

Tvar:

ovál

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Jedná se o bývalý vojenský prostor Ralsko. Letiště tu zbylo po Sovětské armádě a je ve správě obce Ralsko, která se o něj celkem dobře stará. Bruslit se dá jak na přistávací ploše, tak i na rolovacích drahách. Povrch je opravdu velmi kvalitní beton. Sice s dilatačními spárami, které ale ve většině případů ani nezaznamenáte. Provoz je tu velice čilý, ale vzhledem k velikosti plochy a možnosti jezdit všude, je to prakticky jedno. Každý si najde svoji cestu.

Přístup:

Parkování pro bruslaře je na okrajích letiště. Sice je zde všude zákaz vjezdu, ale pokud jedete bruslit, policie si Vás nevšimne. Není žádoucí jezdit po letišti na motorce nebo autem. Proto je zde ten zákaz a vystavíte se uložení pokuty. Toto nejsou jen zkušenosti, ale informace přímo z obecního úřadu Ralsko. GPS: 50°37'17.844"N, 14°42'55.249"E. Tyto souřadnice označují nejlépe přístupné parkoviště s nejlepším povrchem a čistotou. Ze směru od Mnichova Hradiště odbočíte v Ploužnici vlevo do sídliště. Za posledními domy zase vlevo po asfalto-panelové cestě. Od Mimoně na Doksy je další přístup. U značky obce Hradčany vlevo ( směrem od Mimoně), dále po kamenité cestě. Zde je jedno, kde odbočíte, všechny cesty končí na letišti a nejsou v nejlepším stavu.

Plus:

Velká kvalitní plocha, mnoho možností tras. Možné je i zajet do postraních rolovacích drah a na bývalé stojánky stíhaček. Všude je kvalitní hladký beton. Velkou výhodou je, že po dešti je plocha velmi rychle suchá, zatímco stezky vedoucí v lese jsou ještě několik hodin po dešti mokré.

Minus:

Není zde možnost žádného občerstvení. Pokud fouká vítr (a že zde fouká pořád), tak je to fyzicky náročné. Pro někoho to ale nemusí být mínus :-)

Tipy:

Vezměte si s sebou deku, lehátko a něco k jídlu. Je zde hlavně na jaře mnoho možností, kde si odpočinout. Třeba na vršku hangáru, kde je pěkný výhled na celou plochu.

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Přeji všem krásný den.Dnes jsme se byli projet na mnoha uznávaném letišti Ralsko u Mimoně.Krásná projížďka , počasí na únor super jen bohužel po ujetí jednoho kolečka nás vykázali z areálu policajti ze slovy ,že v areálu letiště je zákaz bruslení a máme ho opustit do 30 minut jinak zakročí.Takže teď je tady dilema je možné nebo ne využívat k bruslení areál?

Zkusil jsem hledat nějaké informace a našel jsem ohledně zákazu toto: http://liberec.idnes.cz/letiste-hradcany-v-ralsku-si-oblibili-bruslari-a...

Z článku plyne, že se tam bruslit může, ale nesmí se do areálu vjíždět auty. Možná se však situace změnila...

Každý rok se zde konají Mimoňské války a letiště je zcela uzavřeno a nedá se zde bruslit. Jedná se většinou o víkend v květnu a srpnu. Následující víkend se provádí úklid, ale už se dá jezdit. Více informací najdete na mimonskevalky.cz. V uvedenou dobu sem opravdu nejezděte a kdyby jste se sem vypravili a zjistili, že je letiště uzavřeno, nezoufejte. Přes vesnici Hradčany směrem na Doksy asi 2 km je myslivna a od ní vlevo vede krásná cyklostezka "Mimoňské lesy I" cca 5,5 km.

Poslední komentáře