Navigace:Jízdy městem na bruslích opět v Brně!

Jízdy městem na bruslích opět v Brně!


Autor:marbaZveřejněno:16 Duben 2009

sobota 18. dubna 2009
park Lužánky – Dům dětí a mládeže (Brno, ul. Lidická)

Více informací o aktuální jízdě naleznete na adrese:
http://www.brno-inline.cz/?q=jizdy-mestem-2009Skvělá zpráva pro všechny inlajnové bruslaře: Stejně jako loni i letos se rozjíždí seriál jízd městem Brnem. Na letošní rok budou pro vás připraveny nové trasy, ale projedete si i některé staré. Délka tras bude vždy kolem 8-10 km a akce bude probíhat opět v sobotní podvečer - od 18 hod jako loni, v případě zájmu může být zařazena i jedna jízda noční.

V průběhu celého roku bude webových stránkách organizátorů probíhat anketa, kde se budete moci vyjádřit, která trať se vám líbila nejvíce a tu si na závěr zopakujete. Tradičně se můžete těšit na doprovodný program, hry pro nejmenší, průběžně budou také vyhlašovány soutěže, které se budou na jednotlivých jízdách vyhodnocovat. Trasy jsou koncipovány tak, aby je zvládl i průměrný bruslař, tj. aby byly bez většího převýšení, ale zároveň byl zvětšen rádius, abyste mohli poznat různé části našeho města a nejezdili pořád tou stejnou trasou.

Termín letošní první jízdy byl stanoven na 18. dubna. Start je v Lužánkách, odtud se pojedou dva okruhy po ulicích Lidická–Štefánikova–Palackého. Sraz bude nejpozději v 17:30 hodin, odjezd přesně v 18:00 hodin. Cíl je opět v Lužánkách. V místě startu a cíle (tedy před Domem mládeže) bude zajištěn program pro malé děti a všechny ostatní, kteří se jízdy nezúčastní.

Trasa:
park Lužánky, prostor před vchodem do Domu dětí a mládeže [A] – skrz park na ulici Lidická, zastávka Antonínská [B] – otočka směr Královo Pole [C] – ulice Štefánikova – Palackého třída [E] – zastávka Husitská (křižovatka Palackého třída/Malátova) [F] – otočka a zpět po stejné trase až na Moravské náměstí [G] – otočka zpět k zastávce Antonínská [B].

Mapa trasy na Google mapách...Charakteristika akce:
Hromadná jízda městem na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost, jede se pohromadě ve skupině po předem stanovené trase, není to závod.

Plánované termíny jízd v roce 2009:
(přesný čas, místo a trasa se vždy upřesní až před jízdou)

  • 18. dubna – POTVRZENO
  • 16. května – POTVRZENO
  • 20. června
  • 18. července
  • 22. srpna
  • 19. září – akce v rámci Týdne mobility – POTVRZENO
  • 3. října – akce v rámci Brněnských dnů pro zdraví – POTVRZENO

Upozornění:
Jízda začátečníků není možná, peloton musí být kompaktní!

Bezpečnostní pokyny:
Každý účastník je povinen dbát o svou osobní bezpečnost. Proto je pro všechny účastníky povinná přilba, je doporučeno použít chrániče zápěstí, kolen a loktů. Během jízdy jsou účastníci jízdy povinni dodržovat pravidla silničního provozu a dbát pokynů příslušníků Policie ČR, Městské policie a pořadatelů. Během jízdy jedou účastníci ve skupině, není povoleno předjíždět čelo skupiny, ani zaostávat za jejím chvostem. Všichni účastníci se účastní jízdy na vlastní nebezpečí, pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody vzniklé účastníkům během jízdy nebo v souvislosti s ní. Během jízdy bude zajištěna přítomnost lékaře a sanitního vozu. Jízda se koná za každého počasí, účastníci jízdy jsou povinni nepřeceňovat své síly a schopnosti a přizpůsobit způsob jízdy stavu vozovky.

Počasí:
Jízda se koná za každého počasí.

Poplatky:
Účast na akci je pro účastníky zdarma.

Organizátorem akce je sportovní inline klub Black Ice, mediální partnerem Rádio Krokodýl. Záštitu nad akcí převzal 1. náměstek primátora MUDr. Daniel Rychnovský. Parnery akce jsou Škola bruslení, Tenza, CK Kudrna, agentura VERTIGO.CZ a Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Akci podporuje magistrát města Brna, Kancelář Brno-Zdravé město a Městská policie Brno.

Informace a kontakt:
Michal Hrazdíra – Sportovní klub Black Ice
michal.hrazdira@brno-inline.cz
http://www.brno-inline.cz/?q=jizdy-mestem-2009

Tagy

Poslední komentáře