Navigace:"Cyklistický zvonek" pro inline bruslaře

"Cyklistický zvonek" pro inline bruslaře


Autor:marbaZveřejněno:17 Duben 2002

Už jste se někdy srazili s chodcem, který vůbec netušil, že kolem něj hodláte profičet na bruslích? Všimli jste si neúprosné platnosti následujícího Murphyho zákona?

"Blížíte-li se na bruslích zezadu k chodci, který o vás neví, pohybuje se tento chodec vždy k tomu okraji chodníku, po kterém se chodce snažíte objet."

Pokud se těmto nepříjemnostem chcete vyhnout a míjet bezpečně chodce, musíte mu dát včas o sobě vědět. Za oceánem tento problém řeší masivní kampaní, nabádající předjíždějící bruslaře k upozorňujícímu výkřiku "On Your Left!!!". Anglicky to zní pěkně, ale těžko říci, co bychom měli křičet v Česku. "Jedu vlevo!" "Předjíždím!" "Z cesty!" "Vypadni!!!"

Na včas použitý cyklistický zvonek je schopen chodec zareagovat potřebným způsobem: nelekne se, otočí se a většinou i uvolní cestu. Prostě ví, o co jde. Cyklistické zvnoky upravené pro inline bruslaře prodává mnichovská firma Inline Skating Zubehör pana Hermanna Hirschauera. Na stránkách této firmy naleznete kromě zvonku, ještě pár dalších bezpečnostních drobností, ceník i návod, jak zboží objednat.

obrázek zvonku zvonek na prstě

Možná Vás napadlo, že bez takové zbytečnosti se obejdete. Až příště vyjedete na brusle, zkuste si během jízdy všímat, kolikrát byste jej potřebovali použít. Možná budete sami překvapeni.

 

Poslední komentáře