Navigace:Brno: Rodící se cyklostezka

Brno: Rodící se cyklostezka


Autor:marbaZveřejněno:08 Duben 2009

Právě v těchto dnech je pokládán nový asfaltový povrch na trase mezi brněnskými Obřany a Bílovicemi nad Svitavou. Celková délka této trasy by měla být 3.714 m. Již je položen nový povrch z konce Babické ulice v Obřanech až do poloviny trasy k podjezdu železniční trati u odbočky na obřanský hrad. Dále do Bílovic je již položen štěrkový podklad, na který zbývá "jen" nalít asfalt.

Po dokončení stavby bude cyklostezka sjízdná pro brusle až k hospodě v Bílovicích nad Svitavou. Tato trasa nabídne bruslařům vše potřebné: ideální povrch, dostatečnou délku, stín, pěkné okolí, občerstvení na začátku a hospodu na konci trasy. Jediný, ale dost zásadní problém vidíme v tom, že již stará nekvalitní cesta byla ve dnech volna doslova přeplněná chodci a cyklisty. A teď se do toho všeho začneme "plést" ještě my - bruslaři.

Zatím se na tuto cyklsotezku určitě nevydávejte. Je zde zákaz vjezdu a stavební práce jsou momentálně v plném proudu. Podle tempa, které stavebníci nasadili si však troufáme odhadovat, že do 14 dnů by mohl být celý povrch položen. Kdy bude stezka zkolaudována a oficiálně zprovozněna, to zatím nevíme.

Pokud bydlíte někde poblíž, budeme rádi, když nás případně budete informovat o aktuálním postupu stavebních prací.

Fotogalerie: cyklostezka těsně před zahájením stavby (24.3.2009)

 

Mapa trasy


Zobrazit místo Obřany - Bílovice nad Svitavou na větší mapě

Zdravím, teď tu stezku brousím docela často a je to paráda. Krásně se jede, asfalt příjemnej, rovnej a až se ještě trochu obrousí bude to ještě lepší. snad s tím následující zima nic neudělá.

Trasu jsem absolvoval 29.4. po 17h.
Provoz dobrý, super nový asfalt, krásná příroda.
Kvůli klesání a zatáčení v rychlosti (2x pod most) nedoporučuji úplným začátečníkům.
Hlavně pokud se trasa jede poprvé a nevíte kam zatáčka vede, je to nepříjemné.

Já jsem začátečník, ale taky jsem se jednou trošku natáhl.
Po cestě místy popadané drobné větvičky.
Vedle cesty z jedné strany řeka, z druhé kameny či písek.

Na stezku se 100% znovu vydám, jen jak dopiluji brzdění.

Každopádně děkuji za info, která nás zavedla na tuto stezku.

Nový asfalt klouže pěkně i za sucha a jízda po něm je trochu nejistá, navíc je to celé trochu nepříjemně odkloněné směrem k vodě. Aspoň na tom ale nebude ležet voda... Spadané listí tam není žádné, zato jsou tam občas menší či větší kamínky. Teď v podvečer už tam moc lidí nebylo. Celkově pěkný, příjemná změna oproti Spielberk-Olympua...

Prujezdne na bruslich po kvalitnim povrchu od konecne 4 v Obranech az k hospode v Bilovicich. Zadne cedule se zakazem jsem si nevsiml. Cesta je bezpecna jen misty v lese je na asfaltu spadany listi ze stromu. Uz na starem povrchu se dost drzela vlhkost, takze po destich to bude na listi asi dlouho klouzat.

Nevíte někdo jak je to s tou rekonstrukcí? Jak je to daleko? Děkuji moc :-)

Poslední komentáře