Navigace:Chrudim - Slatiňany

Chrudim - Slatiňany


Autor:marbaZveřejněno:07 Duben 2009

Oblast:

Česká republika - Pardubický kraj - Chrudim

Obec:

Chrudim / Slatiňany

Délka:

2,1 km po cyklostezce (5,5 km v kombinaci s místními komunikacemi)

Typ:

kombinace

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1-2

Provoz:

Popis:

Stezka začíná na jižním okraji Chrudimi za mostem před Chrudimku (ulice Milady Horákové). Zaparkovat lze v ulici Na Ostrově nebo poblíž stadionu. Prvních asi 300 m je shodných s místní komunikací s velmi omezeným provozem, další část (zatím) 1,8 km je stezka pouze pro cyklisty a bruslaře. Sleduje těsně tok Chrudimky až k severnímu okraji Slatiňan.  Stezka vznikala postupně, takže kolísá její šířka (od 1,5 do 2,5 m) i provedení povrchu (ten je ale všude pěkný).

Za železničním přejezdem zůstává nedobudovaná část stezky – blátivá cestička využívaná pouze cyklisty. K pokračování do Slatiňan je nutné zout brusle a přejít železniční most, nebo projít tu blátivou stezičku mezi starými továrnami, nebo (nejlépe) vrátit se asi 1 km po proudu k mlýnu Presy, přejet lávku a pokračovat po místní komunikaci (ta je značená jako dočasná objížďka pro cyklisty a jej jich tu opravdu hodně, více než aut).

Na kraji Slatiňan (za železničním přejezdem) je možné odbočit doleva (Husova ulice) a vzápětí doprava (jinam to ani nejde) a pak rovně přes hlavní silnici do Tyršovy ulice. Jedná se o vedlejší ulici téměř bez aut, s omezením rychlosti na 30 km/h, se spoustou cyklistů. Tyršovou ulicí dojedeme téměř až k motorestu Bonet, odkud lze pokračovat po silničce paralelní s hlavní silnicí ještě asi 1,5 km na jih – pak končí dobrý asfalt.

Vděčnou odbočkou je také přejezd hlavní silnice u Bonetu, do Škrovádské ulice - minimální autoprovoz, omezení rychlosti, bezvadný povrch,  ulice končí po 700 m u restaurace U Půhoných  – populární občerstvení pro cyklisty, horolezce a odnedávna i pro místní bruslaře.

Přístup:

Plus:

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Slatiňanská část stezky je dokončena. Tedy za přejezdem pokračuje podél řeky až k silnici I/37 (chcete-li - ulice TGM) u mostu pod zámkem. Povrch vcelku slušný, šířka dostatečná, ALE:
- na přejezdu vlečky do sila jsou mezi kolejnicemi ponechány kočičí hlavy (nutno skočit 1.5m :-))
- slušná úroda kanálů
- ve Slatiňanech není žádný zákaz vjezdu/označení stezky. Ještě že je to uprostřed tak úzký, jinak by touto "cool zkratkou" jezdily i náklaďáky.

Poslední komentáře