Navigace:Luhačovice

Luhačovice


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Zlínský kraj - Zlín

Obec:

Luhačovice

Délka:

2 km

Typ:

silnice

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Je to vlastně jen takové zpestření návštěvy Luhačovic nebo injekce nudnému povalování se u přehrady. Přehrada je na severovýchodním okraji města. Parkování je možné přímo u hráze. Po zaplacení parkovného a nazutí svého náčiní můžete vyrazit libovolným směrem kolem vody. Musíte však počítat s tím , že je „okruh“ na straně přítoku nedokončen. Zde to tedy musíte otočit a projet si celou ,,podkovu“ opačným směrem. Co se týče občerstvení , mají to stánkaři pevně v rukou a mají co nabídnout.
Je tady ale ještě jedna možnost. Od hráze to pustit dolů k výpusti a kolem potoka dojet až na lázeňskou kolonádu. Ten sešup sice až tak nejede, ale je to pěkný kostitřas. Po sjezdu je to ale moc pěkné. Bruslovhodnost , kochánívhodnost a restauracevhodnost. Na kolonádě už je to spíš jen na nějaké exhibiční kousky a na dobrý oběd v pohodovém prostředí. Vlastně celé bruslení v Luhačovicích je o pohodě a relaxaci víc než o sportu. Evokuje Vás k tomu pohoda v lidech, které zde budete potkávat.

Přístup:

Přehrada se nachází severovýchodně od Luhačovic. Příjezd je možný po silnici č.492. Odbočka k přehradě je velmi nenápadně značena.

Plus:

Občerstvení na každém kroku.

Minus:

Sjezd pod hráz. Průvody korzujících.

Tipy:

Je to na měkčí kolečka a vyšší kapesné.

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Přehrada se dá objet už celá. Je tam nová asfaltová cesta (na straně přítoku) už od minulého roku.Délka trasy je 3,3 km

Přehrada se dá objet už celá. Je tam nová asfaltová cesta (na straně přítoku) už od minulého roku.Délka trasy je 3,3 km

Poslední komentáře