Navigace:Liberec: K liberecké jízdárně

Liberec: K liberecké jízdárně


Autor:marbaZveřejněno:25 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Liberec

Obec:

Liberec

Délka:

3 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Příjemné, ale celkem krátké svezení po cyklostezce z centra Liberce k liberecké jízdárně. Začátek stezky je u skateparku v Barvířské ulici, ale je lepší začít od křižovatky Winterovy a Jungmanovy ulice po proudu řeky Nisy. Po cca 1500 m je přejezd přes Londýnskou ulici, ale naštěstí je zde semafor, dále se jede dalších 1700 a 2000 metrů podél Nisy. Projíždí se pod tribunou fotbalového stadionu, což může být při ligových zápasech trochu o nervy ;-) Povrch je příjemný hladký asfalt bez výrazných kopců. 

Přístup:

Začátek stezky je u skateparku v Barvířské ulici, ale je lepší začít od křižovatky Winterovy a Jungmanovy ulice po proudu řeky Nisy.

Plus:

Vede kolem hospody "U námořníka", příjemná projížďka kolem řeky, hladký povrch.

Minus:

Špatně upravený povrch silnice u semaforu přes Londýnskou ulici, zákaz vjezdu během fotbalových utkání, zámková dlažba na 2 úsecích.

Tipy:

Po této trase je lépe jezdit po spíše v pozdních odpoledních hodinách, protože přes den je zde hodně pejskařů a maminek s kočárky.

Poznámka:

Pozor na neukázněné skataře u skate parku!

Mapa:

Fotogalerie:

Tahle trasa je výsměch cyklistům i bruslařům. Povrch je vlnitý, na čtyřech kilometrech 5x křižujete silnici, zakopáváte o díry a obrubníky, velkou část trasy tvoří zámková dlažba. Většinou je to slalom mezi chodci, dětmi, maminkama s kočárky. Nedoporučuju.

Tak to musím jen potvrdit. V polovině jsem to otočil, neměl jsem na to nervy. Nedoporučuji.

Poslední komentáře