Navigace:Běžecký areál Liberec-Vesec

Běžecký areál Liberec-Vesec


Autor:marbaZveřejněno:25 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Liberec

Obec:

Liberec

Délka:

5 km

Typ:

dráha

Tvar:

ovál

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Nově vybudovaný běžecký areál pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Jsou to vlastně 3 nezávislé okruhy se 3 stupněmi obtížnosti. První okruh má převýšení max. 5 metrů a délku 1500 metrů. Druhý okruh je s převýšením cca 15 metrů a délkou cca 2000 metrů. A třetí okruh má převýšení max. 30 metrů a délku 1500 metrů. Na samotném stadionu je pak 200m ovál, který je vhodný pro trénink.

Přístup:

Sjezd z dálnice u Makra a na světelné křižovatce vpravo až na kruhový objezd. Vše je značeno jako běžecký areál VESEC. Celý areál je dostupný na bruslích přímo z parkoviště. GPS: N 50.72928, E 15.07027

Plus:

možnost výběru obtížnosti trasy a jejich vzájemná kombinace

Minus:

v některých úsecích je asfalt poničen, ale dá se to přežít :-)

Tipy:

Poznámka:

Názor čtenáře Inline-Online z 3.8.2008: "Na to jak je to všude inzerovaný, co se dělá pro lidi, je to hrozný. Povrch je značně poničený od strojů a pro normální bruslaře velké výškové převýšení. Nic moc."

Mapa:

Fotogalerie:

Povrch trasy je krásný to jo, ale docela kopcovitý terén. Pro běžné bruslaře (začátečníky nebo ,,sváteční" bruslaře) asi nic moc trasa. Bez kopců můžou jezdit pouze jeden okruh, což je docela nudný. Komu se tam může líbit jsou profesionálové a hlavně jsem tam potkala bruslaře s hůlkami a speciálními bruslemi. Jo pro ně to tam je ideální :)

Na okruh je potreba platit nejake vlezne nebo je mozne prijet kdykoliv a zajezdit si jak se komu zlibi? Diky za info.

Žádné vlezné se neplatí.

Poslední komentáře