Navigace:Mimoňské lesy (2)

Mimoňské lesy (2)


Autor:marbaZveřejněno:25 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Česká Lípa

Obec:

Doksy / Mimoň

Délka:

8 km

Typ:

cesta lesem

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Začátek je na silnici asi 2 km od Kuřivod směrem na Bělou p. Bezdězem. Je tam závora a ukazatel cyklostezky č. 25 na Doksy. První část má klesající tendenci, asi 3 m široký celkem nový asfalt, délka tak 4,5 km. Tahle část končí mírným sjezdem a rozcestím ve tvaru T. Zde trasa odbočuje doprava a dál pokračuje tak 4 m širokou novou asfaltkou ("dálnicí") Chmelným dolem, jen lehce zvlněnou, ale bohužel končí kousek za Strážovem (konec Břehyňského rybníka). K silnici č. 270 Mimoň-Doksy je to pak pár stovek metrů starým štěrkoasfaltem.

Přístup:

Na začátku trasy při silnici Kuřivody - Bělá pod Bezdězem lze zaparkovat na širokém výjezdu lesních cest hned naproti trase. Z druhé strany od silnice Doksy - Mimoň lze parkovat na odbočce na lesní cestu v zatáčce na konci Břehyňského rybníka. Ale k dobrému asfaltu je to odtud cca 1km.

Plus:

Příroda, jízda lesem, údolí se skalkami. Široký nový hladký asfalt. Nejdelší trasa bez běžného provozu na Českolipsku.

Minus:

V údolí se dlouho po dešti drží vlhko, sjezdy, zatáčky, nutno umět brzdit. Občas rychle jezdící cyklisté. Místy znečištění od lesní techniky.

Tipy:

Dobrá mapa pro tuto oblast je např. Ralsko 1 : 25 000.

Poznámka:

Tato trasa je asi jen 2 km od dříve zveřejněné trasy Mimoňskými lesy. Pokud se k tomu ještě připojí projížďka po blízkém letišti v Hradčanech, vyjde to na celý den.

Mapa:

Fotogalerie:

Poslední komentáře