Navigace:Sloup

Sloup


Autor:marbaZveřejněno:13 Srpen 2013

Oblast:

Česká republika - Jihomoravský kraj - Blansko

Obec:

Sloup

Délka:

4 km v jednom směru

Typ:

cesta lesem

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1-2

Provoz:

2

Popis:

Lesní silnička s novým kvalitním povrchem, která vede údolím potoka Luha od obce Sloup až pod tzv. Vlčí skálu. Celková délka trasy v jednom směru je 4 km. Cesta je lemována loukami a lesy, před žhavým letním sluncem se tu však téměř neschováte. Ve směru na Vlčí skálu cesta více méně stoupá, takže zpátky si užijete příjemně svižnou jízdu.

Občerstvení na trase nenajdete, zato však můžete posedět na odpočívadle u lesního rybníčku. Nějaké to jídlo a pití pro unavené sportovce jistě seženete v několika místních restauracích nebo v obchodě před kostelem na náměstí.

Přesto, že je vjezd na inline trasu všem motorovým vozidlům zakázán, především v období letních prázdnin se tu můžete dost často potkat s auty táborníků, jejichž tábory jsou rozmístěny na 3 místech tohoto údolí. Hlavně ve střední části trasy je situace kvůli zatáčkám, stromům a keřům dost nepřehledná a při svižné jízdě zpět do Sloupu hrozí nebezpečí kolize s autem. Dávejte si tam pozor. Rychlost mějte pod kontrolou a důkladně sledujte situaci na cestě (i sluchem). V ostatních místech trasy je situace přehledná, je vidět několik set metrů dopředu, takže to tam můžete pěkně rozfrčet.

Přístup:

Vydejte se od kostela P. Marie Bolestné ve středu obce po modré turistické značce směrem na tzv. Vlčí skálu (severovýchod). Inline stezka začíná ještě ve Sloupě po odbočení turistické značky vlevo z hlavní silnice, která od náměstí prudce stoupá směrem na Šošůvku. GPS souřadnice odbočky na inline stezku je 49°24'57.890"N, 16°44'28.974"E. Automobil můžete zanechat např. na malé parkovací ploše poblíž náměstí (GPS 49°24'57.991"N, 16°44'24.361"E).

Plus:

trasa v přírodě
kvalitní povrch
malý provoz

Minus:

občasný provoz aut do táborů v období letních prázdnin (v nepřehledném úseku to může být při jízdě z kopce velmi nebezpečné)
žádné občerstvení na trase

Tipy:

Doporučujeme navštívit nádhernou Sloupsko-šošůvskou jeskyni, případně další krásná místa v Moravském Krasu.

Vpravo od silnice na Šošůvku, pár metrů před začátkem trasy je půjčovna sportovního náčiní (brusle, kola, koloběžky, apod.)

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Sloup na větší mapě

Fotogalerie:

Poslední komentáře