Navigace:Králíky - Červená Voda

Králíky - Červená Voda


Autor:marbaZveřejněno:09 Srpen 2013

Oblast:

Česká republika - Pardubický kraj - Ústí nad Orlicí

Obec:

Králíky / Dolní Orlice / Červená Voda

Délka:

4,1 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Cyklostezka spojující město Králíky s obcí Červená Voda. Otevřena byla 26.4.2013. Vede od nového kruhového objezdu v Králíkách podél silnice č. 43 přes Dolní Orlici až do obce Červená Voda, kde končí u železničního nádraží. Délka je něco málo přes 4 km v jednom směru. Povrch je zatím velice kvalitní, požitek z jízdy trošku kazí množství kamínků ze štěrkového podkladu.

Na trase je několik znatelných převýšení. Projet si celou trasu proto doporučujeme jen bruslařům, kteří dobře zvládají techniku brzdění. Během jízdy budete muset překonávat pár problematických míst, kde je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Jsou to především přechody pro chodce, které jsou před vstupem do vozovky opatřeny hrbolatou navigační dlažbou pro slepce. Na nich se kolečka (hlavně v malé rychlosti) mohou zcela zastavit. Další potenciálně problémová místa jsou u vjezdů do dvorů a také na jednom železničním přejezdu v Červené Vodě.

Jinak je ale stezka výborná. Kromě pohodového svezení se na ní dá dobře potrénovat svalstvo při jízdě do kopce. Do dvora restaurace v Červené Vodě se dá vjet přímo z cyklostezky.

Přístup:

Pro zanechání auta je vhodné parkoviště před obchodem Penny Market u nového kruhového objezdu na silnici z Králík směrem na Červenou Vodu. V Červené Vodě lze zaparkovat poblíž železničního nádraží.

Plus:

Kvalitní povrch.

Minus:

Kamínky ze štěrkového podkladu na stezce. Nebezpečné přechody pro chodce kvůli dlažbě pro slepce.

Tipy:

Pozor na přechody pro chodce a kamínky na cestě!

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Králíky-Červená Voda na větší mapě

Fotogalerie:Autor fotografií: Marek Blaha

Poslední komentáře