Navigace:Trasa Bad Muskau - Forst a Bad Muskau - Rothenburg

Trasa Bad Muskau - Forst a Bad Muskau - Rothenburg


Autor:bubu2Zveřejněno:25 Červen 2013

Oblast:

Německo - -

Obec:

Délka:

2 x 20 Km a 2 x 24 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2-3

Provoz:

2

Popis:

Cyklostezka, která vede většinou po hrázi Nisy na Německé straně hranice. Povrch není špatný, ale znečištěný (šišky i štěrk). Na trase je hodně možností občerstvení + ochotní lidé. Přespání je vhodné v Bad Muskau v penzionu Glöcker (milí lidé). Druhý den cesta za Bad Muskau na sever (auto ponecháno u musea 3 km na městečkem). Pěkná krajina, dobrý povrch, ale opět nečistoty a hlavně nepříjemné prudké sjezdy (převýšení až 40-50 m). Dle místních se uklízí pouze dvakrát - jednou na jaře a pak listí na podzim. V Německu jsou vhodnější povrchy pro brusle - krajina však je pěkná.

Přístup:

zvolili jsem cestu jednou po proudu a zpět, druhý den proti proudu a zpět

Plus:

městečko Bad Muskou určitě je vhodné projít a zastavit se na náměstí v cukrárně, která je výborná a není ani pro našince drahá.
Málo lidí a klid - v noci absolutní ticho :-)

Minus:

záludné sjezdy a nečistoty na cestě

Tipy:

je to spíše cyklostezka

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

V úseku Bad Muskau - Forst si neumím vybavit větší kopec, který by stál za zmínku. Před Forstem je dlouhý úsek po hrázi bez stromů - čistý i na podzim. Byl jsem tam i na podzim - listopad - prosinec - neuklizeno - ale spíše než šišky vadily tvrdé žaludy padající z dubů - hlavně v úseku Rothenburg - Bad Muskau. Tam je pár kopečků, ale jinak je to krásný úsek. Po zvýšené vodě v Nise hrozí zaplavení některých úseků.

Poslední komentáře