Navigace:Fórum / Poradna / technika jízdy

technika jízdy


Autor:bendasssZveřejněno:23 Duben 2013

Dobry den.Nasel sem si vasi stranku kde odpovídáte i na dotazy lidí ohledně in-line bruslení.Ja bych jeden měl.Asi před rokem sem si s přítelkyní koupil in-line brusle.To co mě velmi nepřijemne překvapilo bylo,že jak při jízdě tak i jen při stání na místě mi nohy v kotníku měly snahu jít jakoby od sebe.mám z bruslí pocit jak kdyby nebyly vyvážené.Už přes 20 let jezdím pravidelně na zimnich bruslích tak si snad muzu dovolit tvrdit,že nejsem žadny začátečník a že přechod na in line nemuže byt tak náročny.na nich si jak začátečník ale připadám a navíc mě kvuli těm problémum s bruslemi už po kratke jizdě bolí nohy ve snaze udržet chodidlo rovně.Přítelkyně ma ten pocit podobny.Jediné co mě napadlo je,jestli bych neměl zvolit menší kolečka.Nyní tam oba mame 84cm,což sem se dočetl že už je hodně náročné na techniku.Pak by se mělo snížit těžiště a mohlo by to byt lepší.Ale nevím,jestli by ta změna byla až tak velka.Budu rád když mi poradíte.Děkuji.

Tagy

...od sebe?

Jako že brusle mají tendenci se překlápět na vnější kotník? Nemyslím, že by se to spravilo velikostí koleček, 84 je taková střední cesta, ovladatelná snad pro každého, zvlášť pro zimního bruslaře. Snad je příčinou umístění nožů (jak je ten držák, co v něm jsou kolečka, vycentrován na botě) nebo ještě spíš v profilu chodidla vnitřní boty (např. příliš vysoká opora klenby chodidla). Protože nepředpokládám, že jde o levné brusle nebo vadný kus, bude to jen nezvyk a spíš bych volil jiné brusle nebo zkusil nějakou vložku, třeba improvizovanou, aby se upravil příčný sklon chodidla. Teoreticky může jít i o reflexi nohy na nevhodnou výšku umístění vybrání pro kotníkové klouby (typicky při záměně mužských a ženských bruslí).

Na druhou stranu jízda po vnější hraně (nebo tedy během skluzu přechod z vnější na vnitřní hranu) je správná technika, tím chci říct, že to, že 80 % lidí, co vidíte kolem sebe na inlajnech, beznadějně s nohama od sebe šmajdá dovnitř, je špatně.

Jinak mám zkušenost, že rozdíl proti zimnímu bruslení určitě je a pokud bolí na inlajnech zezačátku holeně, zvlášť do kopce, je to normální i u trénovaných zimních bruslařů.

Jezdím docela pravidelně,tak třikrát do týdne(60km)Letos mám najeto něco kolem 650km.Poslední dobou mně začlo z vnitřní strany bolet pravé koleno,a to hlavně při bruslení z kopce bez zátěže.Do kopce se to zlepší,nicméně to pořád cítím.Dal jsem si 14 dní pauzu,trochu se to zlepšilo,ale pořád to tam je.Meniskus si myslím,že to není,nateklé koleno nemám,spíš bych to typoval na namožené vazy.Chystám se s tím zajít k ortopedovi,nicméně si chci ještě vyslechnout Vaše názory,jestli někdo nemá podobné problémy.Díky.

Poslední komentáře