Navigace:Pozvánka: Brno Circuit Inline 2012

Pozvánka: Brno Circuit Inline 2012


Autor:marbaZveřejněno:09 Říjen 2012

 V neděli 14.10. proběhne na Masarykově okruhu v Brně už 4. ročník týmového závodu na bruslích, Brno Circuit Inline 2012. Půjde o štafetový závod týmů, v každém týmu může být 3–5 jezdců, kteří se na trati budou střídat. Zatím je přihlášeno zhruba 30 týmů z Česka, Slovenska, Polska a Švýcarska, ale tento počet ještě není konečný. Tradičně je vypsána i kategorie jednotlivců a novinkou je kategorie dvojic. Závod je otevřený pro veřejnost, je vypsána i kategorie firemních týmů, kde půjde hlavně o utužení kolektivu a ojedinělý zážitek.

V neděli 14.10. proběhne na Masarykově okruhu v Brně už 4. ročník týmového závodu na bruslích, Brno Circuit Inline 2012. Půjde o štafetový závod týmů, v každém týmu může být 3–5 jezdců, kteří se na trati budou střídat. Zatím je přihlášeno zhruba 30 týmů z Česka, Slovenska, Polska a Švýcarska, ale tento počet ještě není konečný. Tradičně je vypsána i kategorie jednotlivců a novinkou je kategorie dvojic. Závod je otevřený pro veřejnost, je vypsána i kategorie firemních týmů, kde půjde hlavně o utužení kolektivu a ojedinělý zážitek.

Akce je současně vyvrcholením letošní inline sezóny nejen pro závodníky, ale také pro brněnskou bruslařskou veřejnost. V Brně se každý měsíc konaly jízdy městem a projížďka na okruhu tento seriál uzavře. Kromě mimořádných jízd královopolskými tunely, které proběhly v létě, klub Black Ice připravil možnost projet si i Masarykův okruh. Ten je v celé délce otevřen pouze jednou ročně, a to právě tento den. Vstupné na okruh se neplatí, ale je bezpodmínečně nutná přilba. Každý jede na vlastní zodpovědnost. Veřejná jízda se koná v době od 9:00 do 11:00 hodin před startem vytrvalostního závodu.

Akce není vhodná pro bruslařské začátečníky, protože je na trati velmi dlouhý a rychlý sjezd. Je vhodná ale pro cyklisty, kteří jsou také zváni. Akce se uskuteční za každého počasí. Občerstvení a restaurace na okruhu bude v provozu po celý den.

Na automotodrom se dostanete buď svým automobilem, na kole a nebo autobusem 402 z Nového Lískovce – zastávka Ostrovačice, Start. Vstup do areálu bude podchodem z parkoviště u hlavní tribuny.

Organizátoři se inspirovali v zahraničí, podobný závod se jezdí ve francouzském Le Mans. Brněnský závod je sice kratší (5 hodin), ale poměrně náročný. Brněnský okruh má skvělé parametry a zázemí, ale také těžší profil – z pohledu bruslaře. Převýšení dráhy může někomu připadat jako problém, ale je to i zajímavá výzva. V uplynulých třech ročnících projelo cílem celkově už více než 1000 bruslařů.

Harmonogram akce:

9,00 – 11,00 hod. – veřejná inline a cyklistická jízda, okruh otevřen pro bruslaře a cyklisty v celé délce

11,00 – start závodu

16,00 – cíl závodu

17,00 – vyhlášení vítězů

Více informací najdete zde: http://www.brno-inline.cz/bci-2012

Poslední komentáře