Navigace:Inline bruslení v Africe

Inline bruslení v Africe


Autor:tomagitaZveřejněno:19 Březen 2012

V době, kdy u nás vládne paní zima a kdy poštěstí-li se na inline brusle vůbec vyrazit, tak jedině nabaleni, jak na běžkách a vdechujíce ledový vzduch, jsou místa na světě, která nejsou až tak finančně vzdálená a přitom právě v naší zimě nabízí skoro ideální podmínky k inline bruslení.

Náš plán byl jednoduchý, v lednu nebo únoru zalevno doletět někam, kde bude teplo a bude se tam dát bruslit. Koukali jsme na Mallorcu, Turecko i trochu dražší Kanáry. Nikde na netu rozumná zmínka o tom, že by se tam dalo dobře bruslit, analýza fotek cest / kvality asfaltu na googlemaps taky nic moc. Až pak mne levná letenka zavedla na destinaci Agadir na jihu Maroka. Poté, co jsme rozklikali pár fotek pobřežní promenády, vyhodnotili jsme, že by to šlo (a kdyby né, tak v Maroku jsme nikdy předtím nebyli a užili bychom si to i bez bruslení).  Nakonec jsme si v první půlce února užili i pět dní pohodového bruslení i pět dní cestování napříč Marokem až k písečným dunám u Alžírských hranic.

Počasí: Net sliboval 300 slunečních dnů v roce, trefili jsme se do nich. Teplota v půlce února přes den takřka ideální, od nějakých 18 do 22 stupňů, v noci klesá pod deset. Vítr na přímořské letovisko umírněný, Agadir je kryt od severu Atlasem a je posazen do podkovovité zátoky, která zachytává vítr z Atlantiku od západu.

Trasy: Podél celého Agadirského pobřeží byla v roce 2010 vydlážděna promenáda široká šest až 15 metrů a dlouhá přes pět kilometrů. Jedná se o pás mezi pláží a hotelovými komplexy a restauracemi, má charakter pěší zóny. Dlažky jsou poměrně slušně zapasované, není to hladký asfalt, ale na drobné drncání se dá jednoduše přivyknout, rozhodně to není ten pocit brnících nohou na hrubém asfaltu. Kromě toho jsme ve vilové čtvrti Agadiru našli pohodový dvoukilometrový okruh z kvalitního asfaltu na čtyřproudové silnici s minimálním provozem, kterou s oblibou využívají i místní cyklosportovci. Okruh se dá rozšířit i na čtyřkilometrový, ovšem už s trochu drncavým povrchem. 

Video z promenády: http://www.youtube.com/watch?v=_InyB_T0wBk

Video ze silnic ve vilové čtvrti: http://www.youtube.com/watch?v=N1oQ72rmNAA

Dostupnost: Z Berlína do Agadiru se dá sehnat s EasyJet zpáteční letenka od cca 3 000 Kč. Nás vyšla na 3 200, resp. 3700, za jedno odbavené zavazadlo, do kterého jsme dali brusle. Ubytování v centru Agadiru se dá v pohodě za dvě stě na den na hlavu, krmivo je levnější než u nás.

Pár fotek: https://picasaweb.google.com/tomagita/MarokoBrusle

Přidáte se příští zimu?

Zima je sice daleko, ale kdo byste se chtěl přidat na zimní bruslení do Afriky, tak dejte vědět včas http://inlineskating.webnode.cz/skola-brusleni-v-maroku/

Poslední komentáře