Navigace:Trasy / Česká republika / Hlavní město Praha

Hlavní město Praha


Praha-Troja - Brnky

Cyklostezka na pravém břehu Vltavy, která je pro brusle sjízdná od mostu Barikádníků (Praha-Troja) až do Brnek k Roztocké ulici na úroveň  roztockého zámku a vodojemu v Biotice Roztoky.

Praha Zlíchov - Praha Radotín

Trasa vhodná pro inline bruslení je odnedávna i na levém břehu Vltavy, přibližně naproti známé (a v současné době přetížené a nepříliš kvalitní) trase zpod Vyšehradu na Zbraslav. V úseku Praha-Zlíchov až Praha-Radotín je totožná s cyklostezkou A1 a je dobře značená.
Směrem blíže k centru Prahy je vhodné začít od přístaviště přívozu Podolí-Lihovar. Cesta vede téměř nepřetržitě podél Vltavy a později podél Berounky. Asi 3 m široká stezka má v oblasti Zlíchova velmi hladké i dost poškozené úseky, ale je bez problémů sjízdná...

Dolní Počernice – Dolní Měcholupy

Aktualizace: Byly přidány nové fotografie trasy.

Kvalitní cyklostezka vedoucí z dětského hřiště mezi Jahodnicí a Dolními Počernicemi podél Hostavického potoka. Po překřížení silnice na ulici Národních Hrdinů pokračuje mezi poli a loukami, podjíždí tzv. jižní spojku a zhruba po 1 km se kříží se silnicí vedoucí do Dubče. Dále pokračuje kolem nádrže Slatina a stále podél Hostavického potoka. Stezka končí betonovými bloky při vyústění na Kutnohorskou silnici mezi Štěrboholemi a Dolními Měcholupy. 

Horní Počernice - Zeleneč

Aktualizace: Byly přidány nové fotografie trasy.

Koho už nebaví přeplněné bruslařské stezky podél Vltavy, na Landronce a další, může vyzkoušet stezku Horní Počernice - Zeleneč. Stezka začíná na konci Horních Počernic u čističky odpadních vod a po pár metrech opouštíte hlavní město směrem na Zeleneč. Na začátku je mírné stoupání, ale prakticky jediné na trase s celkovým převýšením 25 m, potom je stezka pořád mírně z kopce. Na stezce jsou u zástavby rodinných domků čtyři ostré zatáčky. Tady dávejte pozor, zeleň brání výhledu a může dojít ke kolizi. Proto byla do zatáček nainstalována zrcadla a vidíte, jestli jede někdo naproti...

Praha: Freyova-Poděbradská-Hořejší rybník

Nová pražská cyklostezka od Freyovy ulice k Hořejšímu rybníku. Vede po tělese bývalé železniční vlečky - je krásně vidět i na Googlu. Trasa od ulice Freyova vede východním směrem, mírně se odklání od toku Rokytky. Povrch je asfaltový a mimoúrovňově překoná všechny kolmé vozidlové komunikace, především frekventované ulice Freyovu a Ocelářskou, a dále ulici U Elektry, která bude sloužit dopravní obsluze chystaných obytných komplexů, a samozřejmě také ulici Poděbradskou.

Praha: Hlavní nádraží - Libeň

Jen několik dní leží nový hladký asfalt na prvním úseku chystané stezky po tělese zrušené železnice (nahrazené novým tunelem pod Vítkovem) mezi Hlavním nádražím a Libní. Zatím je to asi 1 km mezi Krejcárkem a ústím tunelu. Časem to jistě bude jedna z lepších tras v Praze.

Inline dráha Běchovice

Zcela nová inline dráha ve sportovním areálu v ulici Na Korunce v pražských Běchovicích. Šířka dráhy je minimálně 5 metrů, v nejširším místě dokonce 12 metrů. Obrubníky kolem trati jsou zapuštěné, povrch je velmi hladký. Ideální pro speedskating. Součástí areálu jsou také tenisové kurty, fotbalové hřiště s umělou trávou a kvalitní zázemí (sprchy, šatny, wc, občerstvení). 

Klánovice - Počernice

 Úsek cyklostezky, kde nemohou jezdit auta. Vede mezi poli, je velmi mírně zvlněný. Provoz není příliš výrazný, většinou cyklisti s dětmi. Šířka asi 2,5 metru.

Praha: Ladronka

Cesta s koncovými smyčkami s velmi kvalitním povrchem mezi strahovskou věží ČRa a Vypichem. V areálu se nachází občerstvení a půjčovna bruslí.

Strašnice - Malešice (NEPOUŽITELNÁ TRASA!)

Trasa může začínat na tramvajové zastávce Krematorium Strašnice kde je možno nasadit brusle. Odtud budete pokračovat mezi hřbitovem a dvěma výškovými budov až do komplexu novostaveb v ulici Janýrova. Dále pak projedete sídlištěm až nad domy na světelnou křižovatku ulicí Počernická a pak dále nahoru po ulici Na Palouku (nutno překonat 50 m špatného povrchu, ale lze jet na bruslích). V následujíci zatáčce odbočte doprava do ulice U Krbu. Tato ulice již navazuje na park (pozor v ulici projede asi 1 auto za 5 minut). V parku lze projet řadu cest. Lze se vrátit téměř na výchozí stanoviště ulicí Nad Vodovodem (neověřeno).

Poslední komentáře