Navigace:Trasy / Rakousko

Rakousko


Expedice Pasov – Vídeň 2007

Ráno jsme se přepravili do Pasova, kde jsme přesně v 9:00 hodin dle itineráře nastoupili do bruslí a na kola, a vyrazili. Celý den nám kromě několika světlých okamžiků propršelo, takže byla cesta v promočených bruslích a oblečení na kluzké stezce na úvod dosti náročná a my jsme si poprvé uvědomili, že to nebude žádná procházka, ale tvrdý vytrvalostní sport...

Vídeň - bruslení pro každého

Chcete si pořádně zajezdit na nekonečných cyklostezkách a přitom mít možnost se vykoupat a občerstvit? Chcete se výborně pobavit při noční jízdě na bruslích a zároveň si prohlédnout krásné město? Pokud ano, tak vzhůru na inline víkend do Vídně!
Toto město je pro bruslaře jako stvořené. Je protkáno rozsáhlou sítí kvalitních cyklostezek, takže se na bruslích můžete dostat téměř odkudkoliv kamkoliv. Zároveň má naprosto skvělou lokalitu pro fitness a speed bruslení tzv. "Donauinsel". Tento ostrov mezi dvěma rameny Dunaje, na kterém jsou kilometry a kilometry cest, je hojně využíván pro oddych a rekreaci. Chodníky jsou dostatečně široké a je jich zde tak mnoho, že vám nebude vůbec vadit, že se po nich prohánějí kromě bruslařů i cyklisté, běžci či chodci. Ve slepém rameni Dunaje se dá koupat, na nábřežích je mnoho kavárniček, barů, restaurací a dalších občerstvoven. V noci se tyto podniky promění v řadů blikajících a hřmících diskoték.

Vídeň: Prater

Zde můžete jezdit rekreační nebo rychlostní bruslení, ale asfalt není úplně hladký. Asi 1 km od Pratersternu naleznete vpravo od cesty skate park s mini rampou, street spinem, fun boxem a několika jump-rampami. Je tu dost skateboardistů a mladých inline bruslařů. Pro bezpečnou jízdu budete potřebovat dobré chrániče, protože povrch ramp je jako smirkový papír.

Vídeň: Donauinsel - Donaupark

Nejvhodnější místo, pokud chcete vidět nejlepší vídeňské bruslaře nebo pokud chcete provozovat rekreační bruslení či rychlobruslení. Je tu několik kilometrů tras pouze pro chodce, cyklisty a bruslaře. Pokud chcete provozovat nějaké ty triky, sem tam najdete schody pro stairriding a grinding (není zde žádné zábradlí pro sliding) a pokud mají bruslaři RSCV Clubu trénink, najdete tu možná i jump-rampu. Vert-rampa pod mostem Reichsbrücke byla odstraněna. Ale pokud bruslíte v Donauparku (poblíž UNO-City), najdete rampy a ostatní překážky pro provozování triků poblíž tenisových kurtů.

Linz: Donaulände

K Donaulände se můžete dostat od tramvajové zastávky Hauptplatz (na prvé straně Dunaje) nebo z Rudolphstraße (levá strana). Je jedno, kterou tramvajovou linkou pojedete. Odtud se doporučuje jet po proudu řeky, protože v opačném směru není Donaulände tak dlouhá. Pokud jste na levé straně, po pár kilometrech přijedete na rekreační dráhu a v budoucnu zde bude stát skatepark. Rekreační dráha je v jednom směru dlouhá asi 8 km, takže vytváří okruh o délce 16 km. Je zde nádherně hladký asfalt. Po projetí kolem jachtařského klubu se dráha stává nerovná,ale to už máte za sebou 8 km a to by mělo být dost. V první polovině pojedete pravděpodobně proti větru. Po prvních 2 km je malá křižovatka, která je vždy vlhká a pokrytá štěrkem. Pozor na náklaďáky z nedalekého lomu.

Vídeň: centrum

Bruslení dolů pro Kärntnerstraße je dost zábavné, ale dejte si pozor na chodce. Také v mnoha alejích je bruslení nádherné. Pokud chcete předvádět před stovkami turistů, jak skáčete přes lavičky a děláte street triky, měli byste bruslit před Stephansdomem. Pokud jezdíte v centru v noci, můžete také navštívit hospody v Bermudadreieck poblíž Schwedenplatzu. Pokud dáváte přednost hladkému povrchu pro street triky, správná volba je Heldenplatz.

Graz: Stadtpark

Je to velmi rozlehlý park, kde můžete na bruslích dělat téměř cokoliv: slalom, street triky, rekreační bruslení – vše je tu možné. Fontána s rezatým hřebíkem poblíž Forum Stadtpark je dobré místo pro srazy s dalšími bruslaři. A pokud potřebujete více než asfalt, za Forum Stadtpark , také poblíž fontány, najdete halfpipe a minirampu.

Graz: Opera

Bruslení před operou je skvělá zábava! Kdo nevěří, ať tam běží. Pěkné místo pro street triky, skoky a sjíždění schodů, speciálně mezi 7. a 8. hodinou večerní pokud máš rád, když tě při bruslení někdo pozoruje a nemáš-li nic proti tomu, že budeš vyhozen.

Graz: Tummelplatz - Färbergasse

Sem se můžete dostat všemi linkami tramvají, vystoupíte ve stanici Jakominiplatz. Pokud pojedete na severozápad vzhůru ulicí Herrengasse, zahněte vpravo první ulicí až se dostanete na pěší zónu. A tudy se dostanete na Tummelplatz. Tummelplatz je slavný protože vypadá jako přistávací prostor pro UFO. Speciálně v noci, když je místo osvětleno světly okolo, je zde skvělé bruslení. Takže což takhle si dát slalom mezi světly? Pokud jedete z Tummelplatz v severozápadním směru, dostanete se na velice špatný povrch a pak na Enge Gasse, která vás zavede na Färbergasse, kde se nachází mnoho krásných hospůdek. Toto místo je také velice krásné v noci – a to nejen pro bruslení, ale i když si jen chcete dát drink nebo se setkat s jinými lidmi!

Graz: Hauptplatz - Schloßbergplatz - Mariahilfer Platz

Začněte svůj bruslařský výlet na Hauptplatz, kam se můžete dostat všemi linkami tramvají. Hauptplatz v srdci města je výborné místo pro setkání s dalšími bruslaři. Je ideální pro provozování street triků, protože má hladký povrch. A můžete si být jisti, že vás uvidí mnoho lidí, pokud to chcete. Jen 2 minuty jízdy na bruslích severozápadně od Hauptplatzu najdete Schloßbergplatz. To je místo, kde stoupají schody nahoru k Schloßbergu. Pokud jste dost cool, můžete sjíždět dolů části schodiště. Ale není to zcela nejvhodnější nápad. Na místě samém jsou troje schody, které jsou výborné pro skákání. Pokud se z tohoto místa koukáte zpět do ulice, kterou jste sem přišli, vidíte kostel a chodník, který vás zavede k řece Mur. Po mostě přejdete na druhou stranu řeky, kde se nachází Mariahilfer Platz. Toto místo je perfektní pro grinding a jumping, ale kvůli povrchu není tak dobré pro jiné street triky. Pokud nepřekročíte řeku Mur když jdete z Schloßbergplatzu, je také vlevo místo pro skvělé skákání přes 8 schodů, street triky nebo skluzy po zábradlí.

Poslední komentáře