Navigace:Trasy

Trasy


Ždánice–Uhřice

Cyklostezka na tělese bývalé železniční trati spojuje obce Ždánice, Dražůvky, Želetice a Uhřice. Délka trasy, která byla dobudována v roce 2016, je 9 km v jednom směru. Dle vyjádření místního tisku je hojně využívána cyklisty i bruslaři.

Uherské Hradiště - Kroměříž

Strakonice - Nový Dražejov

Trasa vede od parkoviště u pivovaru do zahrádkářské kolonie v obci Nový Dražejov, z větší části podél řeky Otavy. Ze Strakonic vede trasa rekreační zónou Podskalí s možností občerstevní přímo u trasy. Asfaltová cesta je asi do poloviny délky vyhrazena pouze pro cyklisty (chodci mají vlastní nezpevněnou cestu), poté cyklostezka končí a cesta je už jen jedna pro pěší i cyklisty společně. V zahrádkářské kolonii v obci Nový Dražejov se jede už i po silnici o šířce pro jedno auto, kterou využívají právě zahrádkáři a zde už platí pravidla silničního provozu. Provoz aut ale není velký.

Praha-Troja - Brnky

Cyklostezka na pravém břehu Vltavy, která je pro brusle sjízdná od mostu Barikádníků (Praha-Troja) až do Brnek k Roztocké ulici na úroveň  roztockého zámku a vodojemu v Biotice Roztoky.

Přibyslav - Sázava

Jedna z nejkrásnějších inline tras na území republiky, která vede po tělese bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou. Inline stezka má délku 9,3 km a nabízí průjezd nádhernou přírodou, kde se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami, lávkami nad řekou Sázavou a podjezdy pod mosty paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Rovinky i neznatelná klesání jsou střídány s méně či trošičku více znatelným stoupáním. Nejedná se však o nic nevybruslitelného. A zpátky to po celou dobu také nepojede úplně samo.

Stezka je určena pouze pro sportovně rekreační využití. Tedy pro cyklisty, bruslaře a chodce. Není dovoleno na ni vjíždět motorovými vozidly. Nesmí se na ni pohybovat psi (dokonce ani na vodítku)!

Klaralvsbanan aneb Klářin banán

Asfaltová cyklostezka v trase bývalé železniční trati mezi městy Karlstad a Uddeholm ve středním Švédsku. Délka 91 km jedním směrem, převýšení od startu k cíli je cca 120 metrů. Stezka vede kompletně po samostatném tělese bývalé železnice (s výjimkou asi 50m úseku přes přístupovou silnici k parkovišti ve městě Forshaga). Přístup na ni mají pouze cyklisté, kolečkáři a skútry.

Frýdek-Místek - Paskov - Vratimov - Ostrava-Kunčice

Jedná se o cyklostezku kolem Ostravice v celkové délce 15 km. Stezka je převážně rovinatá. Největším stoupáním/klesáním je serpentina u Paskovského nádraží. Ta se dá ale při nejhorším bez problému zdolat podél zábradlí.
Povrch stezky je z hladkého asfaltu s bílou dělící čárou uprostřed, jen přes město Frýdek-Místek je zámková dlažba.

Praha Zlíchov - Praha Radotín

Trasa vhodná pro inline bruslení je odnedávna i na levém břehu Vltavy, přibližně naproti známé (a v současné době přetížené a nepříliš kvalitní) trase zpod Vyšehradu na Zbraslav. V úseku Praha-Zlíchov až Praha-Radotín je totožná s cyklostezkou A1 a je dobře značená.
Směrem blíže k centru Prahy je vhodné začít od přístaviště přívozu Podolí-Lihovar. Cesta vede téměř nepřetržitě podél Vltavy a později podél Berounky. Asi 3 m široká stezka má v oblasti Zlíchova velmi hladké i dost poškozené úseky, ale je bez problémů sjízdná...

Z Lovosic k přívozu Malé Žernoseky

Poslední komentáře