Navigace:Fórum / Poradna / jaké parametry bruslí

jaké parametry bruslí


Autor:ondratrZveřejněno:23 Březen 2011

Ahoj, mám dotaz. Poraďte jaké si koupit brusle. Je my jasné, že je potřeba si je pořádně ozkoušet. Různé rady jsem taky už našel. Ale jaká kolečka, velikost a tvrdost pro začátečníka, který má nohu 45-46, měří 190cm a váží 119kg, případně na co si dát při výběru pozor, abych brusle ihned nezničil. A jaký je Váš názor na brusle české značky BOTAs. Upřednostňuji totiž české výrobky, ale ne za každou cenu. Díky.

Tagy

Ja by som siel skor do powerslide alebo K2. tie su podla mna aj cenovo dostupnejsie.
a pri vyssej vahe by som hladal tvrdsie kolieska

Ja by som siel skor do powerslide alebo K2. tie su podla mna aj cenovo dostupnejsie.
a pri vyssej vahe by som hladal tvrdsie kolieska

Vzhledem k poměru výška/váha by nebyly špatné třeba Fily.
Kolečka 84 mm, popř. 90 (a měkčí), ale pro začátečníka se mi 100 jeví jako moc, jsou přece jenom o dost rychlejší a hůře ovladatelné.
A jinak je určitě fajn zajít někam do specializovaného obchodu, kde Vám poradí s výběrem. Pokud jste z Prahy, můžete se zastavit třeba v Dlážděné.

Ahoj, nejdůležitější je, aby dobře seděla bota, botas nebotas. Tedy odzkoušet toho co nejvíc, nejlépe se na tom i projet (jsou obchody, co Ti to umožní). Vyplatí se kupovat botu natěsno, aby byl dobrý kontakt nohy s bruslí (žádné tři tlusté ponožky). Spíš je potřeba počítat s tím, že se vložka vymačká a povolí. Při té váze se prostě kolečka budou ničit rychleji, to je fyzikální fakt. Pokud chceš jezdit fitness, volil bych minimálně velikost koleček 84, pokud umíš jezdit na ledních, aspoň 90. Je to zpočátku horší na ovládání, ale pak to zas jede. (Já měl roky 78 na blbnutí, pak s přechodem na fitness ježdění jsem vzal předloni 90 a za pár měsíců jsem přecházel na 100 a ty mám doteď)
Vyhnul bych se supermarketovým kouskům, ani začátečník si takovou hrůzu nezaslouží. Od 3000 nahoru začíná kategorie, kde se dá pořídit slušná počáteční výbava. Tvrdost koleček bych pro začátek vůbec neřešil, prostě vem, co bude, a jak je sjedeš, koupíš si ty samé nebo tvrdší. Pokud bych měl dát konkrétní tip, měl jsem model odpovídající Rollerblade crossfire 90 (tehdy se to jmenovalo jinak) a kdybych se nenamlsal na vyšší rychlost, měl bych ho doteď.

Pozastavil bych se v tomto vláknu nad tím supermarketem. Ono když nemá člověk nic moc možnosti a chce jezdit, tak i supermarketem vezme za vděk. Já jsem takhle před lety koupil v PENNY jakési SPOKY RX a ještě teď na nich jezdím (min. 2x týdně 27 km). Takže zas až o takové hrůze to není. Je sice fakt, že jsem letos, kdy jsem začal s aktivnějším bruslením (in-line trasa Brozánky-Dolní Beřkovice-Horní Počaply), takřka okamžitě ubrousil špalek a čeká mě výměna koleček, ale na to, občas si na nich zablbnout, stačí.

Poslední komentáře