Navigace:Strašnice - Malešice (NEPOUŽITELNÁ TRASA!)

Strašnice - Malešice (NEPOUŽITELNÁ TRASA!)


Autor:marbaZveřejněno:23 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Hlavní město Praha - Praha

Obec:

Strašnice / Malešice

Délka:

3 km

Typ:

park

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

5

Provoz:

2

Popis:

Trasa může začínat na tramvajové zastávce Krematorium Strašnice kde je možno nasadit brusle. Odtud budete pokračovat mezi hřbitovem a dvěma výškovými budov až do komplexu novostaveb v ulici Janýrova. Dále pak projedete sídlištěm až nad domy na světelnou křižovatku ulicí Počernická a pak dále nahoru po ulici Na Palouku (nutno překonat 50 m špatného povrchu, ale lze jet na bruslích). V následujíci zatáčce odbočte doprava do ulice U Krbu. Tato ulice již navazuje na park (pozor v ulici projede asi 1 auto za 5 minut). V parku lze projet řadu cest. Lze se vrátit téměř na výchozí stanoviště ulicí Nad Vodovodem (neověřeno).

Přístup:

 Od tramvajové zastávky "Krematorium Strašnice" (dvě stanice od stanice metra Želivského)

Plus:

 ještě v roce 2007 bylo v parku občerstvení, snad vydrželo

Minus:

přechod přes světelnou křižovatku a následných 50 m horšího povrchu 

Tipy:

Poznámka:

 Trasa je poměrně lehká, pouze v parku lze potkat tu a tam sjezd.

Mapa:

Fotogalerie:

Vzhledem k tomu, že minulý rok znovuotevřeli Malešický park, kde proběhla nákladná rekonstrukce musím nesouhlasit s tím, že je pro brusle nepoužitelný. Jsem začátečník a nemám tam problém...asfalt je skvělý. Jen to stoupání a klesání mě zatím trápí ;-)

Navrhuji tuto trasu úplně odstranit z těchto stránek. První polovina nevede po stezce, ale po městských ulicích. Ulice U krbu má nekvalitní povrch a poměrně značný sklon. Pro méně zdatné bruslaře je to nahoru náročné a dolů se to rovná sebevraždě. Vlastní park je také špatný - nekvalitní a rozbitý povrch cest a značné sklony. Dnes jsem to vyzkoušel a pejskaři v parku na mě koukali jak na mimozemšťana. Asi tu již dlouho bruslaře neviděli. Ulici U krbu jsem pak raději prošel dolů bosky s bruslemi v ruce. Opravdu jsem se nechtěl rozmáznout pod auto. Moc jich tam sice nejezdí, ale v kombinaci s hrbolatým asfaltem a sklonem je to opravdu nebezpečné. Vřele nedoporučuji.

Ahoj, naprosto souhlasím s předchozím komentářem - popsaná trasa není trasa pro inline. Sama tu bydlím a jezdím do Měcholup. Ulice Ke Krbu ze z kopce, provrch silnice nerovný, vcelku provoz, po straně zaparkovaná auta, chodníky jsou velmi často rozkopané. Navíc je teď v rekonstrukci i park. Do parku chodím často se psem a v životě jsem tam dobrodruha na inlinech nepotkala. Zbytek trasy vede po běžných městských ulicích, vůbec by mě nenapadlo toto považovat za trasu pro inline. Fakt to smažte.

Poslední komentáře