Navigace:Františkovy Lázně (lázeňský park)

Františkovy Lázně (lázeňský park)


Autor:zwaraZveřejněno:25 Červen 2010

Oblast:

Česká republika - Karlovarský kraj - Cheb

Obec:

Františkovy Lázně

Délka:

4 km

Typ:

lesopakrk

Tvar:

jiný tvar

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Cesta lázeňským parkem v trase mikrovláčku Milano — Amerika s větvemi k fotbalovému hřišti a parkovišti Jih a k autokempu Jadran. Hladký asfalt, naprosto ploché, v celé délce v lese nebo parku pod vzrostlými stromy, slabý provoz (zvláště v západní části), jeden konec ve městě, druhý u jezera (a minizoo).

Přístup:

Parkoviště placené Františkovy Lázně - Jih (50,1138 12,3495), neplacené u minizoo Amerika (50,1115 12,3325), neplacené u autokempu Jadran (50,1162 12,3308)

Plus:

Dokonalý povrch, slabý provoz, hezké prostředí, široká, ve stínu

Minus:

Zcela plochá trasa, dlouhé přímé úseky, nevím jak bruslení ladí s plným lázeňským provozem, ale do téhle části asi málokdo z hostů zajde, zákazy vyznačené nejsou.

Tipy:

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Františkovy Lázně inline na větší mapě

Fotogalerie:

Autor fotografií: zwara

Tak jsem na svůj wellness pobyt s manželkou vzal své fitness brusle a byl jsem velmi příjemně překvapen touto trasou od Milána k Americe. Zdá se, že to je dosti přesně 4 km tam a zpátky. Pokud zvolíte cestu kolem potoka, která je ovšem užší a tudíž se musíte více vyhýbat pěšákům, tak ujedete o pár set metrů více. Ale ta hlavní cesta je dost široká i na rychlostní jízdu. Sice jsem neměl s sebou speedy, ale díky přehlednosti, neboť trasa je převážné rovná (a rovinná), stačí místní vycházkáři včas uhnout. A před snídaní nepřekáží vůbec nikdo, takže to lze rozpálit na maximálku. Na trénink prvotřídní trasa! Ideální do parného léta, protože je ve stínu. Teď ovšem bylo deštivo, takže ze 4 dnů se dalo jezdit jen 2. Ale větviček bylo docela přijatelně. Dalo se jezdit i po městě, nikdo na mě netroubil, místy i dobrý asfalt, ale jinou slušnou trasu jsem tam nenašel. Ani jsem tam nepotkal žádné místní jezdce, jen jednu "turistku" na inlinech s baťůžkem.

Vhodná lokalita pro začínající bruslaře v ranních a večerních hodinách malý provoz!
Možnost parkování přímo u jezera Amerika, kde je možnost doplnit tekutiny :-)
Zkušenějším jezdcům bude chybět větší členitost. Povrch nebyl položen pro bruslení, ale je vhodný, pouze jsou místy popadané větve a listí. Pokud startujete u restaurace "Milano" ukončíte trasu u nově vybudovaného Zooparku. Klidová zóna pro odpočinek. Rozhodně je možné tuto lokalitu doporučit i dětem s doprovodem.

Poslední komentáře