Navigace:Fórum / Poradna / Velikost bruslí

Velikost bruslí


Autor:ivetaZveřejněno:03 Květen 2010

Dobrý den, mám takový problém... velikost nohy mám 39 a původně jsem si objednala brusle Powerslide Phuzion 3 Pure číslo 40. Ve špičce mě tlačil palec, ale pata byla při pohybu volná, i když jsem brusle hodně utáhla (a to jsou dámské)...když si objednám o číslo větší, možná to bude lepší na délku, ale obávám se, že zároveň s větší bruslí bude pata ještě volnější. Zkoušela jsem si potom i jiné značky bruslí pro porovnání, ale i když mi bota byla na délku nohy, pata byla vždycky volná, a to i se silnou ponožkou. Poraďte mi někdo, prosím, jestli se s tím dá něco dělat...Jestli je nějaké řešení pro tyto případy (speciální ponožka nebo třeba vložka do boty). Nikdy jsem inline neměla, pouze brusle na led, takže nemám zkušenosti, každopádně se mi ale takto bruslilo špatně a nechci si kupovat brusle, které nesednou na nohu... Děkuji za odpověď.

Tagy

Obecně jste si objednala o číslo větší správně (já mám +1,5). Zkoušela jste jen obout a postavit se nebo i projet se? Pokud by se Vám podařilo někde v prodejně zkusit pár odrazů (s oporou statného zachránce), asi byste zjistila, jestli to skutečně vadí nebo je to jen pocit. Nejužší botu z množiny {Fila; K2; Roces; Rollerblade} mají podle mne K2. Druhou otázkou je, nemáte-li praktickou zkušenost s inline bruslením, jestli samotný pocit obepnutí nohy tímto způsobem je to, co Vám bude vyhovovat i při bruslení, třeba z hlediska často diskutovaného problému s bolestí v klenbě, nártu nebo brněním v prstech. O speciálních ponožkách na rozšíření paty nevím ;)

Zkoušela jsem se i projíždět po obchodě a to dost dlouho a rozhodně i bez opory:-) A na bruslích, které jsem si původně objednala přes internet, jsem strávila pár hodin "popojíždění" i doma...Právě mi přišlo, že to vadilo dost..vestoje ani tak ne, ale už při jakémkoli menším pohybu mi noha v brusli "lítala" a při odrazech to bylo ještě horší. Uvažovala jsem, jestli to není jen pocit a jestli to není lepší, než kdybych měla nohu v brusli nafest, ale moc se mi to nezdálo...je to jako když má člověk velkou botu, která se mu za chůze vyzouvá...brusle se sice díky stáhnutí nevyzuje, ale nejsem si jistá, zda to tak má být. Myslela jsem, že to je třeba značkou, ale zkoušela jsem si různé typy (také od K2), ale překvapilo mě, že všechno bylo totéž:-( Bojím se brusle koupit a spoléhat na to, že si časem buď zvyknu já na brusle nebo ony na mě...zase tak levná záležitost to není. Asi jen budu muset zkoušet dál a pokusit se něco najít, ale nebydlím ve městě, kde by byl kamenný obchod, tak jsem to nejdříve zkoušela řešit takto...ale asi není tento problém moc častý..
Děkuji moc za odpověď

Sice je trochu rozdíl mezi popojížděním doma a skutečnou jízdou venku, ale Vy máte naneštěstí asi skutečný problém. Rozhodně jej nevyřešíte silnějším přitažením bruslí ať už na chodidle nebo na holeni, tím pouze urychlíte nástup jiných obtíží: bolesti, mravenčení a brnění v prstech či obyčejné otlaky, potažmo odřeniny. A pak byste nemohla jezdit vůbec. S přetrvávajícím problémem Vámi popisovaným už nemám žádné zkušenosti, takže Vám nepomohu. Ale držím palce, abyste řešení našla, protože inline za to stojí.

Tak nakonec jsem po dlouhém zkoušení zvolila brusle Rollerblade Activa, ve kterých, jako jedněch z mála, jsem neměla volnou patu. Přišla jsem i na jedny brusle K2, které byly velikostně také dobře, ale lépe jsem se cítila v Rollerblade. Taky mi bylo doporučeno, že si již nemám kupovat brusle o půl nebo o číslo větší, ale ve stejném čísle jako noha. Váhala jsem, ale nakonec jsem si je koupila a sedí výborně, určitě se po prvních jízdách ještě o kousek uvolnily.
Problém byl tedy asi jen v tom, najít ty správné brusle a v tom správném čísle, ale po prvním neúspěšných pokusech jsem ztrácela naději...takže díky za rady a odpovědi.

Vida, člověk se nikdy nepřestane učit: já osobně mám někdy problém, že si otlačím palce, protože si neutahuji příliš tkaničky a to mám cca. +1,5 velikosti, takže bych si přesnou velikost bál vzít. Vyzkouším to na příštích bruslích :)
Přeji příjemnou zábavu na nových bruslích!

Já se taky nejdříve bála už i kvůli všem radám, že brusle se mají kupovat větší. Prvotní pocit byl, že když cítím v brusli palec už při pouhém obutí, tak mě zákonitě budou při delší jízdě tlačit...proto jsem v obchodě strávila dost dlouhou dobu a jezdila dokolečka...a za chvíli se brusle noze opravdu přizpůsobila a pocit otlačených palců zmizel, naopak bota byla mnohem pohodlnější a lépe "sedla" než ta o číslo větší. Po opravdových jízdách venku to bylo naprosto v pohodě...takže bych se toho už nebála:-)
Děkuji moc:-)

Poslední komentáře