Navigace:Tábor: Kolem Lužnice

Tábor: Kolem Lužnice


Autor:marbaZveřejněno:07 Srpen 2009

Oblast:

Česká republika - Jihočeský kraj - Tábor

Obec:

Tábor

Délka:

2,7 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

3

Provoz:

1

Popis:

Podle zpráviček od některých našich čtenářů se prý dá bruslit také v Táboře. Na základě kusých informací jsme se pokusili odhadnout, kudy táborská inline stezka vede. Budeme vám vděčni za jakékoliv informace o trase a kontrolu správnosti zakreslené mapy. Díky.

Přístup:

Prý začíná u Hostince na brusírně a končí u Sídliště nad Lužnicí.

Plus:

široká a rovná silnička

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Tábor: Kolem Lužnice na větší mapě

Fotogalerie:

Existuje ještě jedna možnost najezdit více kilometrů v Táboře a sice na málo využívaném letišti u obce Všechov těsně za Táborem. Letiště je asi 3 km dlouhé a dá se tu v klidu a bezpečí najezdit opravdu hodně kilometrů. Dá se jezdit jen po hlavní startovací dráze, kde nejsou zatím žádné výmoly. Plocha je využívána zřídka pro malá letadla, paraglydisty, jezdí se tu lidi učit řídit auto apod.
Výhoda je, že vzhledem k šířce asi 30 m není problém s vyhýbáním se cyklistům nebo autům. nevýhodou dnes již poměrně horší povrch. (3).

Tato trasa má možná hladký povrch ale zejména v létě je hodně frekventovaná cyklisty. Navíc vede převážně pod stromy, takže je nutno počítat s větvičkami i kamínky na silici, protože je zde běžný (i když ne silný ) aut. provoz.

Ano, trasa je zakreslena správně, až snad na to, že kvůli stavebním pracím se mezi Sídlištěm nad Lužnicí a tím prvním mostem přes Lužnici dočasně prakticky nedá jezdit. Probíhá tam letos stavba Rekreační zóny nebo tak nějak se to bude jmenovat, mimochodem součástí snad bude i in-line dráha, ale na to si ještě musíme počkat. Ale naštěstí zbývá nedotčen ten podstatně delší úsek mezi hostincem a mostem poblíž Sídliště nad Lužnicí. Takže naviděnou u Lužnice! Poznáte mě tam podle toho, že zatím neumím moc dobře jezdit ;-)

Pracanti přes zimu z 2009 na 2010 nejen že nádherně vyasfaltovali úsek mezi spodním (jižním) koncem trasy a mostem přes Lužnici, tudíž trasa je opět použitelná od začátku do konce, ale hlavně:

Postavili nový ovál v rámci Rekreační zóny. Nachází se na spodním (jižním) konci trasy vyznačené nyní na mapě. Lze se obávat snad jen letos postupně narůstajícího provozu, ale jinak je ten ovál parádní, mimo jiné má u sebe i restauraci.

V Táboře se bruslí taky (nebo ještě vloni se bruslilo) na silničce vedoucí podél pravého břehu Lužnice pod Klokoty, přesněji od ulice Na Prádle (u mostu A. Švehly) k chatě Harrachovka. Silnička pro jedno auto, bezvadný povrch v délce 2,5 km, rychlost pro auta omezená na třicítku a varování před výskytem cyklistů = aut je málo a jedou pomalu, povrch je dobrý, okolí krásné, občerstvení na obou koncích trasy. /Jestli se něco změnilo, zákaz, povrch, provoz, dejte prosím vědět/.

Poslední komentáře