Navigace:U pevnůstky a ke Svatému kopečku v Olomouci

U pevnůstky a ke Svatému kopečku v Olomouci


Autor:PavelZveřejněno:16 Červenec 2009

Oblast:

Česká republika - Olomoucký kraj - Olomouc

Obec:

Olomouc

Délka:

4,8 km

Typ:

kombinace

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Jde o jednu z mála lokalit, kde se dá celkem slušně jezdit v Olomouci. V podstatě jde o dvě oddělené trasy, ale lze je spojit jednou velmi málo frekventovanou ulicí. Kratší část zčíná v Týnečku u tereziánské pevnosti, kde můžete zaparkovat auto. Tato část trasy potom vede kolem staré parní vodárny směrem na Černovír, ale až do obce se na bruslích nedostanete. Je zde cca 2 km dlouhá asfaltová silnice, která se používá jen k technickým účelům a na bruslení. Potkáte zde i spoustu cyklistů. Celá tato část je bez převýšení.

Druhá část trasy je od domova důchodců do Samotíšek. Na začátku lze opět parkovat. Jedná se o cyklostezku, která byla postavena už loni (2008), ale ve většině map ještě není vyznačena. Povrch je velmi kvalitní a většinou i čistý. Stezka vede souběžně se silnicí a je od ní oddělena příkopem, takže nehrozí žádný kontakt s auty. V poslední čtvrtině je už mírné stoupání směrem k Samotíškám, ale při sjezdu v opačném směru to není problém, protože zde nejsou šádné překážky ani ostré zatáčky. Délka tohoto úseku je něco málo přes 2 km.

Přístup:

Autem / olomouckou MHD, viz mapka.

Plus:

Blízko Olomouce, mimo silnice, část je bez jakéhokoliv převýšení, na druhé části si naopak můžete dát trochu zabrat.

Minus:

První část je celkem hodně využívaná i cyklisty.

Tipy:

Poznámka:

Při přejezdu mezi trasami dbejte na zvýšenou pozornost kvůli projiždějícím autům! V části u pevnosti pozor na často projíždějící vlaky. Poznáte je podle hluku a troubení, kterými na sebe před přejezdem upozorní dokonale :-).

Mapa:


Zobrazit místo Pevnůstka Olomouc na větší mapě

Fotogalerie:

Poslední komentáře