Navigace:Fórum / Poradna / Výběr bruslí; tvarovatelná vložka

Výběr bruslí; tvarovatelná vložka


Autor:šimiZveřejněno:16 Červen 2009

Ahoj. Chtěl bych začít s bruslením a vyhlédl jsem si nma internetu typ "Tempish Top Fitness". Dočetl jsem se, že vložka u tohoto typu je anatomicky tvarovatelná a není dobré je proto půjčovat někomu jinému, aby se vložka nepřizpůsobila na nohu jinou a nestala se tak pro majitele nepohodlnou.

Chtěl bych se Vás prosím zeptat, za jak dlouho se ono vytvarování vložky projeví. Mám na mysli jestli si mám u koupě bruslí ozkoušet vystavené a trvat na tom, že si vezmu neozkoušené ve stejném čísle, aby nedošlo k tomu, že si je vezmu a až poté zjistím, že vložka nesedí úplně ideálně, jelikož jsem si vzal vzorovou X krát zkoušenou...

Možná, že můj dotaz zní jako od "mimozemšťana", ale rád bych věděl, jak to funguje. V různých fórech jsem se dočetl různá pozitiva a negativa a tak mě napadlo, jestli problém, že někomu nesedí brusle nemůže být způsoben tím, že již v obchodě si je zakoupil s (relativně) vytvarovanou vložkou.

Děkuji za jakoukoli odpověď

Tagy

ak su len skusane, neni moznost aby sa to prejavilo

Zrovna s bruslemi TTF nemám žádnou zkušenost, ale jen pár poznámek.

Termoplastická vložka se tělesným teplem zahřeje a tam, kde svírá nohu víc, povolí a kde nedoléhá, přilne. Ani nejde o celou botu, třeba jsou jen takové kapsle u kotníků, v oblasti malíčku nebo u paty / achilovky. Přilne to za pár minut a nemá to žádnou trvalou paměť. Kdo do toho strčí nohu, toho to poslouchá.
Podle mne je to spíš hodně příjemné než úplně nezbytné.

Je to něco jiného než ortopedické termoplasty, které se v ordinaci nahřejí na teplotu, kterou kůže snese, ale tělo samo ji nikdy nedosáhne - třeba 50°C. Do horké formy se vloží noha / chodidlo, plast zchladne a podrží tvar už nafurt - resp. dokud ho zase neohřejou nad 50. Mezitím se noha vyndá, žejo.

No a obecné chemické termoplasty se jmenují taky termoplasty (čehož mohou výrobci v reklamě zneužívat), ale tvarují se na kopytě za tělesně nesnesitelné teploty (přes 100°) a prostě jsou tak z fabriky nafurt.

zdarec, jestli hledáte nejaké užitečné info o bruslích, cyklostezskách, recenzích a podobne tak navštivte tuhle stránku: www.i-brusle.cz

Poslední komentáře