Navigace:400 bruslařů se projelo Prahou

400 bruslařů se projelo Prahou


Autor:marbaZveřejněno:08 Červen 2009

Navzdory celodenním přeháňkám se v sobotu 6.6.2009 v podvečer nad Prahou počasí umoudřilo a umožnilo tak bruslařům z Prahy i okolí zúčastnit se první z letošních veřejných vyjížděk seriálu AEGON Večerní inline bruslení. Palacké náměstí patřilo od sobotního odpoledne přípravám večerní akce a od dvacáté hodiny se na místo začali scházet fanoušci bruslení. Na podium vystoupila světová rekordmanka Martina Sáblíková, aby společně s moderátorem slavnostně zahájila nejen tuto první pražskou vyjížďku, ale celý letošní seriál. K sobě si přizvala i dva hosty, kteří jsou společně s ní také sportovci agentury SPORT INVEST: desetinásobného mistra republiky ve squashi Jana Koukala a předního českého hokejistu Karla Pilaře. "Je to super nápad a myslím, že si takovou akcí AEGON zaslouženě získává spoustu příznivců," řekl Pilař při pohledu na zaplněné náměstí.

V sobotu 6. června se v Praze konala řada akcí a ani počasí nebylo ideální pro letní aktivity. Obě tyto skutečnosti mohly ohrozit celkovou účast, obavy organizátorů ale byly zcela zbytečné. Jedinečná příležitost a osobnost nejlepší české rychlobruslařky všech dob nenechala milovníky inlinů doma a k vyjížďce se dostavily téměř čtyři stovky bruslařů. Každý účastník dostal při příchodu reflexní náramek, balíček produktů Nivea a ti, kteří si nepřinesli vlastní vybavení, vypůjčili si ho na místě ve stanu Intersportu. Na programu nechyběla samozřejmě ani autogramiáda Martiny Sáblíkové, při níž každý z příchozích obdržel od Martiny podepsanou fotografii a mohl si nechat podepsat tričko, botu či kolečko své brusle. Po slavnostním úvodu byla na řadě exhibice roll-dancera Petra, který na svých červených kolečkách dokáže neskutečné kousky a nechybí téměř na žádné inlinové události.

Jakmile se sešeřilo a rozsvítilo pouliční osvětlení, už nic nebránilo startu hromadné jízdy. Před devátou hodinou se u startovní brány seřadil čtyřstovkový dav v čele s drobnou Sáblíkovou. Městská policie vydala pokyny pracovníkům rozmístěným podél trasy a postupná regulace automobilové i hromadné dopravy začala uzavírkou Palackého mostu. Z brány na náměstí na most zamířila Sáblíková s davem bruslařů za zády. Peleton pokračoval Lidickou ulicí vlevo do ulice Svornosti, u Erpet Golf Centra se obrátil a Hořejším nábřežím zamířil zpět k mostu. Po druhém břehu Vltavy pak pokračoval po nábřeží k podolskému bazénu a zpět na Palackého náměstí červenou cílovou bránou mediálního partnera projektu MF Dnes. Po celou dobu doprovázela dav sanitka, včerejší jízda se však naštěstí obešla bez služeb záchranářů. Díky slabému sobotnímu provozu a výborné organizaci Městské policie nedošlo k většímu zdržení řidičů ani MHD. "Na trase je několik záchytných bodů, kde se chvíli čeká, aby se dav znovu stmelil. Peleton pak není tak dlouhý a nedochází ke zpomalování dopravy," popisuje organizační podrobnosti manažer projektu Tomáš Hůlovec z agentury SPORT INVEST Marketing, která akce produkuje.

Myšlenka projektu AEGON Večerní inline bruslení vznikla vloni a u jejího zrodu stála rychlobruslařka Sáblíková, její generální partner společnost AEGON a její zastupující agentura SPORT INVEST Marketing. "Jsem ráda, že se po vzoru evropských metropolí, můžou i čeští bruslaři projet na inlinech svým městem po silnicích bez aut, navíc v atraktivním nočním osvětlení. Je to dobrý projekt, za nějž patří velký dík mému generálnímu partnerovi společnosti AEGON," řekla na včerejší akci Martina Sáblíková.

AEGON Večerní inline bruslení pokračuje v těchto termínech a lokalitách: 25.7. Brno, 1.8. Praha, 15.8. Opava a 7.9. Pardubice.

Více informací o projektu na www.vecerniinline.cz

Zdroj: www.sport-invest.cz

 

 

Tagy

Poslední komentáře