Dvě různé velikosti koleček u K2
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč jsou u některých bruslí K2 dvě různé velikosti koleček. Koukala jsem, že někde se dávají ty větší jako vnější kolečka a někde zase jako poslední dvě. Můžete mi poradit, teď jsem si totiž jedny použité pořídila a mám tam velikosti 76 a 72, tak nevím, jak by měly být správně rozmístěny a jaký to má smysl, když mi přijde, že ty menší vlastně netočí. díky
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Ja mam kolieska vid tieto K2 90mm . V kombinacii so 100mm . Je to super. Bolo mi vysvetlene, ze je to nieco ako hi-lo ram a teda ak su tie kolieska vpredu mensie, mam lepsiu obratnost a ked su vzadu vacsie mam vo vyssich rychlostiach lepsiu stabilitu a myslim si, ze to tak funguje naozaj. Aj ked ak si niekto na nieco zvykne, tazko sa so starym uz porovnava:)
Různá kolečka o velikosti 76 a 72, tak to bych řekl, že tam někdo namontoval, co mu doma zbylo a prodal... Doporučuji vyměnit za nová stejné velikosti.
Jako majitel jedněch K2 s 2x90 a 2x100 můžu jen říct, že mám kolečka vpředu menší, vzadu větší, vyrovnané je to rámem ('přední dvě osy otáčení jsou o 5mm níž) a všechna kolečka jsou vždy současně na zemi. Možná je to jen "marketynk", jak píše ZWARA, ale mně to vyhovuje, můžu se líp opřít do odrazu, protože celá noha je o fous delší dobu "v záběru". Ale třeba si to jen namlouvám.
No já nevím, ale velká vně, malá uvnitř mi připadají jako nesmysl.
NAOPAK malá vně, velká uvnitř nebo jedno malé vepředu se dávají pro zvýšení zatáčivosti (za cenu snížení předozadní stability) v hokeji nebo freeskatingu. Říká se tomu rockering a dělá to jako kolíbku, no. Některé brusle se čtyřmi stejnými kolečky mají v rámu takové excentrické vložky, takže se rockering dá nastavit i na nich. Brusle na led se taky brousí do kolíbky, žejo.
U některých K2 na fitness (pro hobíky) to je ALE něco jiného. Jsou tam na jedné brusli různé průměry 2+2 nebo 3+1, říká se tomu HiLo setup. V kombinaci 2+2 se dávají přední dvě menší (100 resp. 80) a zadní dvě větší (110 resp.84). JENŽE rám (nůž, nosič) to vyrovnává svým tvarem (nebo těmi vložkami), takže dole jsou - na rozdíl od těch hokejových - všechna v jedné rovině (tečně). Mám za to, že důvodem je použít v konstrukci co největší kolečka a přitom nezvýšit těžiště. Ale spíš to bude IMHO jenom zas nějakej tenhleten margetynk.
TAKŽE podle mne u fitness bruslí dvě velká dozadu a dvě malá dopředu a měla by být všechna čtyři dole v rovině.