Navigace:Opavské noční jízdy lámou rekordy

Opavské noční jízdy lámou rekordy


Autor:marbaZveřejněno:18 Květen 2009

Seriál nočního bruslení v Opavě Blade Nights Oplajn odstartoval v sobotu 8. května svůj pátý ročník. Hned první jízda z dvacítky připravených přinesla nečekané překvapení. Na dvanáctikilometrovou trasu Opavou se vydalo téměř 1 500 lidí.

 „Podle našeho počítání se noční jízdy zúčastnilo tisíc pět set bruslařů, což je určitě nejvyšší známý počet na všech českých akcích tohoto druhu, ale i v Bratislavě, kde se nočního bruslení účastní tisícovka bruslařů,“ uvedl hlavní organizátor Jaroslav Kania a dodal:„Doufám, že se nám tento rekord podaří ještě letos překonat.“

Mezi bruslaři se objevil také primátor statutárního města Opava Zbyněk Stanjura, který se kromě slavnostního přestřihnutí pásky také s tisícovým davem vydal na trasu a celou ji dokončil. „Jelo se mi dobře. Jsem rád, že jsem to zvládl, protože jsem jel poprvé,“konstatoval primátor Zbyněk Stanjura s tím, že nočního bruslení se určitě ještě zúčastní.

Na trati mohli lidé obdivovat rovněž nejmenšího bruslaře. Stal se jím za dva měsíce tříletý Jakub. Ten ale s maminkou až do cíle nedojel.

Zahájení zpestřilo několik doprovodných akcí. Zahrál Bubenický orchestr Iva Samiece (BORIS), vystoupily tanečnice tanečního studia Tany tany a v módní přehlídce na bruslích představily členky Univerzitního sportovního klubu (USK) speciální barevné vyjížďky, které se letos uskuteční.

Série nočního bruslení Opavou v sobotu 16. května pokračovala. Druhou Blade Nights Oplajn nezastavilo ani chladnější a lehce ubrečené počasí, které se celý den Opavy drželo.

Na dvanáctikilometrovou trasu se za doprovodu členů in-line teamu, Policie ČR, Městské policie Opava a vozidla Sanitrans vydalo 680 bruslařů. Během jízdy byli bruslaři upozorňováni na bezpečnostní prvky, jako jsou přilba, chrániče zápěstí, loktů a kolen. „V pelotonu jezdí stále většina bruslařů bez doporučeného vybavení, a podceňují tak vlastní bezpečnost a bezpečnost druhých,“ uvedl hlavní organizátor akce Jaroslav Kania, který v závěru ocenil kromě jiných i bruslaře, jež byl nejlépe vybaven ochrannými pomůckami.

Noční bruslení Opavou pokračuje v sobotu 23. května. Sraz in-line bruslařů je v 20.45 hodin na Horním náměstí v Opavě.

 

Vypracovala: Anna Sotolářová

Tisková mluvčí Univerzitního sportovního klubu

 

Tagy

Poslední komentáře