Navigace:Fórum / Trasy pro inline bruslení / dlouhé sjezdy

dlouhé sjezdy


Autor:zwaraZveřejněno:06 Květen 2009

Přemýšlíte o tom zkusit poprvé sjet opravdu dlouhý kopec?

Vím, že se pořádají závody ve sjezdu na několika silnicích tu a tam po Čechách. Vím, že se v Praze jen tak pro zábavu jezdí Jinonice a Radlice. Vím, že se jezdilo 20 km po stavbě D8 z Varvažova do Ústí n/L.

Kupodivu jsem ještě neslyšel o sjezdu Jeremenkovy v Praze 4, což je mírná hladká čtyřproudovka bez světel a bez velkého provozu, snad 2 km, s dojezdem do roviny. Ono tedy proti Jinonicím je mírné všechno. Pár let už o ní přemýšlím, ale sám si netroufám. Měl by do toho někdo chuť? Mám představu projít to, odkopat šutýrky, vyznačit sprejem trhliny, kanály a možné úniky stranou, půjčit si chrániče a přilbu a sjet to za svítání, když nejezděj auta. Možná vpředu a vzadu dokonce "safety car", ale to už mi připadá hodně paranoidní.

Vím, že jsou machři, co jsou schopní sjet cokoli ve "spread-eaglu". Ale to já nejsem a ani nechci, aby se na mě někdo vytahoval. Na druhou stranu bych ocenil zkušenosti, jak připravit brusle ... a sebe. Od přilby až po svěrač.

Z obou stran -- z Butovic i z Vypichu -- je fajn sjezd s klesáním kolem 4 %.

Úsek Na strži → Dvorce: video ze sjezdu (2'54", 266 MB). (Trochu se to třese – nahráváno mobilem, z ruky.)

Rychlost sjezdu ve střední části přes 60 km/h. Silnice má nový povrch, méně prasklin a méně asfaltových spár. Mimo špičky (14-15, 17-18) je sjezd bez problému, chce to nejet za busem (118), ale spíš před ním. Ve špičce je dole problém s dobržďováním, auta tam stojí v dlouhé frontě. Směrem dolů je jen pikto-koridor, směrem nahoru cyklo-pruh (ale je lepší se svézt busem ;o).

P.S.: Pozor, poslední dobou se tam vyskytuje agresivní taxikář od AAA, bezohledně se snažící bruslaře vytlačit ze silnice najížděním a křižováním.

Ahoj,
včera jsem sjížděl z Jinonic až na Anděla a docela mě to zklamalo. Vzhledem k provozu jsem to bral po chodníku vedle silnice, což možna způsobilu určitou ztrátu na možné rychlosti, a na silnici najel až pod Radlicema. Možná je to i tím, že mám fusion X 5 a né nějaký závodní brusle, ale chvílema jsem musel i přidávat, aby to byla alespoň trochu rychlost. Kdyby někdo chtěl v noci jet po silnici a měl sejftycar třeba, rád bych se přidal, abych viděl, jestli to bude lepší. Přeci jen bez neustálého stresu z toho, jestli uhnu támhletý lampě a jak přeskočim tadytu díru by to mohlo bejt zajímavější.
Kdyby sem někdo napsal nějakou další zajímavou trasu na sjezd, budu moc rád. Jermenkova mi mírnější než Jinonice nepřijde. Alespoň teda né o moc.
Prý je zajímavej sjezd ze strahova na anděl, nevíte někdo kudy, aby to bylo buď bez provozu, nebo co nejmíň a dobrej provoz? Nemám auto a všechno procházet a koukat není nejsnažší.
Předem díky všem ;)

Když se podívám do mapy, tak zjišťuji, že sjezd Jeremenkovy by měl být o poznání snazší, než co jezdím rutinně v Bohnicích. Sjezd po krásném asfaltu Bohnickou ulicí ze Starých Bohnic do Zámků, většinou bez aut, sem tam cyklista. Žádného bruslaře jsem tam ještě nepotkal a to tam jezdím i zpátky do kopce (asi 10 min.). Převýšení je tam asi 80 m, délka asi 1,5 km, Jeremenkova převýšení asi 70 m, délka asi 1,8 km. Jeremenkova je určitě rovnoměrnější, Bohnická má velmi prudký start kolem kostela, slabší povahy by ho měly sejít nebo sjet autem, dá se zaparkovat hned za křižovatkou, na níž se odbočuje vlevo dolů. Velkou výhodou je, že toto místo využít pro zpomalení jízdou do protisvahu, když se vám zdá rychlost nabraná u kostela moc vysoká. Přibrzďuji tam jen slalomovými obloučky. Nepříjemný je i dojezd na velmi špatný povrch, tam je třeba předem přibrzdit. Takže se domnívám, že sjet Jeremenkovu musí být snazší. Kamínků se neboj, auta všechny odhodí mimo vozovku a ojedinělý malý kamínek nic hrozného nezpůsobí.

Ja o tom docela uz nejakou dobu premyslim ;)

Poslední komentáře