Navigace:Závody na in-line bruslích v Grossenhaimu

Závody na in-line bruslích v Grossenhaimu

Autor:marbaZveřejněno:09 Květen 2002

l. května 2002 se konaly závody na in-line bruslích ve speed skatingu v německém městečku Grossenhaim vzdáleného asi 30 km severně od Dráždan. Závodů se účastnily všechny žákovské a dorostenecké kategorie. Nechyběl ani paralelní slalom a vyvrcholením byl závod v půlmaratonu a maratonu.

start jízda v háku

Start posledních dvou kategorií byl až po poledni, což se projevilo díky pozdější hodině startu účastí ještě dalších asi pěti Čechů. Počasí opravdu přálo a atmosféra byla výborná. Závod na 21 km se jel v 5 okruzích. Okruh dlouhý 4,5 km měl asi kilometrové stoupání s převýšením cca 20 m. Tohoto závodu se účastnilo cca 55 mužů a 35 žen. Maratonu na deset okruhů se účastnilo 35 mužů a asi 15 žen. V bruslařském 8 členném peletonu, který se utrhnul ve 2. a 3. kole s mužskými borci až do konce bojovala mladičká Češka Kateřina Novotná, která vybojovala v čase 1 hodina 16 minut zlato v ženské kategorii, a Jarmil Hrůza, jenž si ze závodů odvezl bronz v kategorii mužské.

Organizace všech závodů byla velice dobrá. Na trati závodu se neobjevila žádná auta, chodci či cyklisté. Občerstvení se podávalo v každém kole.

Většina borců jela na závodních pětikolečkových bruslích, což jsem já na svých čtyřech kolečkách pociťoval jako velký handicap především v táhlých sjezdech a rovinkách. Popularita speed skatingu je v Německu určitě veliká a v kalendáři akcí www.skate-termine.de se dá skoro každý víkend najít inlinový závod.

Loni jsem se účastnil závodů na bruslích při Pražském mezinárodním marathonu, kde se těsně před cílem na Staroměstském náměstí při závěrečném dojezdu motaly běžící matky s dětmi, a proto mě výborná organizace závodů v Německu velmi potěšila. Všem in-line bruslařům z Čech mohu opravdu doporučit příští sedmý ročník maratonu ve východoněmeckém Grossenhaimu.

Pro ty, kdo touží po dalších informacích o závodě, přikládám adresu místního pořadatelského klubu www.grv-skater.de

Autor: Martin Jirsa