Navigace:První inline jízda na brněnském automotodromu

První inline jízda na brněnském automotodromu


Autor:marbaZveřejněno:19 Květen 2008

Tak jsme se konečně dočkali. Brněnský automotodromu byl 18.5.2008 poprvé zpřístupněn bruslařské veřejnosti. Na závodním okruhu byl nedávno položen zbrusu nový povrch. A v rámci slavnostního otevření areálu po rekonstrukci byli vpuštěni na dráhu i inline bruslaři.

Před vlastním vstupem na trať bylo nutno vyplnit formulář, ve kterém (stručně řečeno) na sebe bere bruslař veškerou zodpovědnost za škody, které se mu během bruslení stanou. Každý, kdo podepsal, byl označkován razítkem. U brány před vjezdem na trať postavili svou mobilní půjčovnu bruslí Rollerblade pánové z firmy HeliaSport. Kromě bruslí zde půjčovali i chrániče a přilby (ty jsou na trati povinné).

Bruslení mělo začít v 18.30, ale kvůli čištění povrchu dráhy po předchozí jízdě veřejnosti v automobilech, došlo k nepatrnému zdržení. Škoda, že téměř v okamžiku, kdy byli bruslaři vpuštěni na trať, začalo pršet. Nejprve mírně, ale blížící se černé mraky naznačovaly, že nás čeká intenzivní a dlouhotrvající déšť. Ti rychlejší si stihli trať projet alespoň jednou skoro za sucha. Do deseti minut byla ale závodní dráha mokrá a také docela kluzká. To však bruslaře neodradilo a i za cenu utopení ložisek si libovali v jízdě po skvěle hladké dráze.

Závodní okruh nebyl z bezpečnostních důvodů zpřístupněn v celé své délce. Celý měří 5,4 km a převýšení zde činí více než 73 m. Na konci dlouhého a relativně prudkého klesání na 4. km trati je ostrá zatáčka, která je ve vysoké rychlosti na bruslích téměř neprojetelná a hrozily by zde velice ošklivé pády. Proto vedení automotodromu zpřístupnilo jen 2 km trati v okolí cílové rovinky (přesněji 1,5 km za startovní rovinkou a 0,5 km před startovní rovinkou).

Trať je při šířce 15 m velice prostorná. Když na ni vjedete, máte pocit, že jste se ocitli na přistávací dráze letiště. Pravděpodobně kvůli hrozícímu dešti zde bruslařů tentokrát nebylo příliš mnoho. A když se rozptýlili po trati, vypadala dráha docela osiřele. Doufejme, že při přístích jízdách využije tuto jedinečnou možnost ke sportování mnohem více inlajnistů.

Tentokrát bylo na bruslení vyhrazeno 60 minut (při dalších jízdách to bude 90 minut). Kvůli vytrvalému dešti se bruslaři z tratě postupně vytráceli. Ale ti, co si jízdu po perfektním povrchu závodního okruhu vyzkoušeli, se určitě nadšeně vrátí zpět při některé z dalších veřejných jízd. Všichni se totiž těšíme, že si tuto skvělou trať projedeme za sucha.

Termíny dalších jízd na automotodromu jsou následující: 30. května, 20. června, 4. července, 8. srpna, 22. srpna a 5. září. Za 90 minut ježdění se bude platit 50,- Kč na osobu. Aktuální informace o připravovaných jízdách hledejte na http://www.automotodrombrno.cz/.

 Mapka


Zvětšit mapu

Fotogalerie z akce

Poslední komentáře