Navigace:Káraný

Káraný


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Středočeský kraj - Praha-východ

Obec:

Káraný

Délka:

2 km

Typ:

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Severním směrem z Karaného vedle vlečky je pěkná asfaltová silnice, kde po dvou kilometrech směrem na obec Sojovice je zákaz vjezdu motorových vozidel. Především o víkendech tu „za bukem“ stojí policie. Před značkou zákazu vjezdu se dá bez problémů zaparkovat. Dál na bruslích, kde vás čeká rovinatý asi dvou kilometrový široký úsek s pěkným povrchem. Většina bruslařů se točí před železničním přejezdem, za železnicí je již povrch mnohem víc hrbolatější. Prakticky se tam už nedá bruslit,spíše nacvičovat pády. Před přejezdem jsou klády, na kterých si můžete odpočnout. Nádrže, kolem kterých jedete, napájejí Prahu nejlepší pitnou vodou. Chovejte se, prosím, podle toho a neodhazujte odpadky :o)

Přístup:

Trasa je vzdálena asi 20 minut jízdy autem od Prahy – Černý most směrem na Mladou Boleslav. Po R 10 na výjezdu Stará Boleslav vjeďte do St. Boleslavi a po pár stech metrech odbočte doleva na Nový Vestec a dále pokračujte po hlavní silnici do Karaného.Projeďte Káraný a na konci Káraného na T křižovatce odbočte doleva dál nahoru podle vlečky a jste tam! Ptejte se na Hostinec U Ferusů. Zaparkujete v pohodě podél silnice.Tam je též půjčovna bruslí a chráničů - vše za 50,- Kč na hodinu a tam také můžete začít s jízdou. Asi 100 metrů je to mírně do kopečka, ale pak už super jízda!

Plus:

Povrch jakoby někdo zametal. Opravdu velice čistá asfaltka!!!

Minus:

Trase je krátká, ani se nenadějete a už je konec.

Tipy:

Poznámka:

Pár hospůdek je jak v Káraném tak i v sousedním Novém Vestci.

Mapa:

Fotogalerie:

Na káranskou trasu jsme vyrazili 24.7.09 a nepříjemně nás překvapilo, že bruslení je nepřehlédnutelou cedulí vedle dopravních značek zakázáno! (Trasa a okolí jsou prohlášeny za soukromý pozemek a první ochranné pásmo vodního zdroje - s lakonickým dovětkem Vstup zakázán). Cedule navíc výslovně uvádí, že silnice, na kterou jsme si v minulých letech navykli chodit, není bruslařskou trasou. Nevím, jak by pracovníci vodáren reagovali na někoho, kdo by se rozhodl zákazy ignorovat, ale byli jsme znechucení a nechtělo se nám to zkoušet.
V nejhorším případě si lze v okolí zabruslit na silničce mezi úpravnou vody dole v Káraném a čelákovickým jezem - modrá značka, minimální autoprovoz, střídavě dobrý a nevalný povrch.

Poslední komentáře