Navigace:Veltruby - Velký Osek - křižovatka u Libice

Veltruby - Velký Osek - křižovatka u Libice


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Středočeský kraj - Kolín / Nymburk

Obec:

Veltruby / Velký Osek / Libice nad Cidlinou

Délka:

4 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Z Veltrub vede nádherná nová a dost široká asfaltová cyklostezka přes Velký Osek až ke křižovatce na Poděbrady a Libici nad Cidlinou. Horší úsek je přes Velký Osek, protože se jede buď ve vyhrazeném pruhu na silnici pro cyklisty nebo po chodníku se zámkovou dlažbou. Nevýhodou v tomto useku je, že vyhrazený pruh je dost úzký a oddělený hrubou bílou čárou, na které „drncají“ kolečka. Ve Velkém Oseku je benzínová pumpa, u které se lze občerstvit.

Přístup:

Auto je vhodné zaparkovat ve Veltrubech, ale míst na parkování tam bohužel není příliš mnoho. Na cyklostezku je pak nutno jít pěšky nebo jet na bruslích po silnici asi 50 až 100 metrů. Zatím nevíme, jaký přístup k cyklostezce by byl při parkování v obcích Libice nebo Velký Osek.

Plus:

povrch stezky je dokonalý

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Pozor na jižním okraji Oseka. Na konci "skutečné" stezky, než se přejede na vyhrazený pruh je cca 10m velmi drsné kamenné dlažby. Lze objet po silnici.
Případní dobrodruzi, snaživší se proniknout na další stezku směr Poděbrady, potkají další, tentokrát poctivě hlazené leč stejně blbě sjízdné, kočičí hlavy na mostě přes Cidlinu v Libici. (cca 50m)

Poslední komentáře