Navigace:Česká Lípa - Vlčí důl

Česká Lípa - Vlčí důl


Autor:marbaZveřejněno:25 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Česká Lípa

Obec:

Česká Lípa

Délka:

4,8 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Cyklostezka je vybudovaná na železničním svršku zrušené místní trati. Její profil je tudíž takřka absolutní rovina a pro zpestření jsou ponechány na místě mostky přes meandry Ploučnice. Stezka začíná u parkoviště továrny Narex a vede až k zastávce ČD Vlčí důl. Celková délka jedním směrem je 4800m. Zhruba v polovině trasy stezka kříží silnici třetí třídy do Žízníkova, po které se dá dojet k místní občerstvovací hospůdce. Lze tady taky bez problémů zaparkovat a jet na stezku odsud.

Přístup:

Začátek: Parkoviště továrny Narex
Polovina: Ze silnice Česká Lípa - Mimoň uhnout na Žizníkov. Cyklostezku protínáme po pár metrech (v tom místě vede asi 200m souběžně asi 10 metrů od silnice) a po 300 metrech je ranč Žizníkov
Konec: železníční zastávka Vlčí důl - Dobranov

Plus:

příroda kolem, perfektní povrch, hospoda v polovině cesty

Minus:

v některých místech trochu jehličí z modřínů - jen na krajích

Tipy:

parkujte u Ranče. Bruslaři, kterým nevadí horší povrch, mohou udělat okruh 11 km (najdete to na mapě - lehké)

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Část 2,0 km Česká Lípa (Protool 50.6801 14.5522) - Žízníkov, rozc. (50.6819 14.5790) je bezpečně sjízdná, ale kvůli hrubosti asfaltu si to nijak neužijete. Tři můstky s lístkovým plechem vás rozvibrují ještě víc, ale to je spíš zábavná masáž.

Část dalších 2,5 km Žízníkov, rozc. (50.6819 14.5790) - Vlčí důl-Dobranov, žst. (50.6719 14.6079) je podstatně lepší, i když po odbočení od silnice na km 2,5 se objevují první dlouhé podélné praskliny a můstek na km 3,5 má vydrolené nájezdy a z obou stran je potřeba na plech mostovky nakročit.

Parkoviště v Žízníkově U Kerama bývá narvané, dá se zastavit na otočce autobusu za ním, ale to je tak pro 6-8 aut.

Stav dosud bez problémů, v části od odbočky na Žízníkov nahoru na Vlčí důl znamenitý. Parkujeme nejspíš v Žízníkově u hospody U Kerama, kapacita parkoviště tam ale někdy nestíhá. Na stezku po silničce přes nový most přes Ploučnici asi 400 m. Tradičně je po dešti problém s bahnem / mokrým pískem na dvou kříženích s lesními cestami u lesního můstku přes Dobranovský potok.

Kvalita povrchu prvního kilometru cyklostezky je drsná. Asfalt je "vyšumělý" , hrbolatý a popraskaný. Proto pro in-line bruslení využíváme stezku od odbočky na Žizníkov. Zde je povrch velmi dobrý. Cyklostezka je však velmi úzká a dá se přirovnat k šířce rozchodu kolejí. Město stezku zametá, ale jen když je o to požádáme . Minulý týden 10.4.2009 bylo na stezce hodně listí a jehličí v části , která jde lesem. Pokud je jehličí mokré, nedá se zde skoro jezdit, protože je to v úseku mírného stoupání. Teď už je vše OK. Na konci stezky Vlčí důl je mapa Českolipska a lavička. Okolo stezky je nádherná příroda, les a řeka Ploučnice. Mohu doporučit

Poslední komentáře