Navigace:Strakonice - Nový Dražejov

Strakonice - Nový Dražejov


Autor:micha-leaZveřejněno:15 Září 2014

Oblast:

Česká republika - Jihočeský kraj - Strakonice

Obec:

Strakonice / Nový Dražejov

Délka:

2,7 km

Typ:

cesta rekreační oblastí

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

4

Popis:

Trasa vede od parkoviště u pivovaru do zahrádkářské kolonie v obci Nový Dražejov, z větší části podél řeky Otavy. Ze Strakonic vede trasa rekreační zónou Podskalí s možností občerstevní přímo u trasy. Asfaltová cesta je asi do poloviny délky vyhrazena pouze pro cyklisty (chodci mají vlastní nezpevněnou cestu), poté cyklostezka končí a cesta je už jen jedna pro pěší i cyklisty společně. V zahrádkářské kolonii v obci Nový Dražejov se jede už i po silnici o šířce pro jedno auto, kterou využívají právě zahrádkáři a zde už platí pravidla silničního provozu. Provoz aut ale není velký.

Povrch trasy je z většinové části na 1, ale najdou se cca dvoumetrové úseky, které na 1 nejsou. Proto celkově povrch hodnotíme jako 2, ale i pro začátečníka je to naprosto bez problémů. Po cestě jsou dva kopečky nahoru a dolů a hned za nimi je zatáčka, takže pokud neumíte brzdit nebo pojedete poprvé, doporučuji velkou opatrnost kvůli možné srážce s cyklistou. Oba dva kopečky se dají obejít po nezpevněné cestě pro pěší, ta je rovná. Část trasy vede stínem kolem stromů, takže po větším nebo delším dešti může být asfalt vlhký a klouzavý.

Celá rekreační zóna je velmi hezké místo k odpočinku, mezi řekou a stezkou je travnatá plocha vybízející k poležení na dece, jsou zde i prolézačky a skluzavky pro děti.

POZOR! Odpoledne nebo o víkendech bývá v rekreační zóně hodně dětí, kteří samozřejmě v zápalu hry stezku pro cyklisty nerespektují, proto buďte velmi opatrní, pravděpodobnost překřížení vaší trasy s trasou dítěte je velmi vysoká!

Je zde i možnost přejít jeden most na ostrov na řece Otavě k dalšímu občerstvení nebo další most k dalšímu občerstvení. Ale oba mosty jsou z dřevěných prken a přístup na ně je betonový, proto na bruslích buď velmi opatrně přejít nebo brusle vyzout.

Přístup:

Na parkoviště se dostanete z hlavní silnice Katovická, odbočka Pivovar, projedete skrz modré zábradlí (vypadá to jak zábradlí od schodů, ale je to cesta právě na to parkoviště): 49.2595939°N, 13.8985100°E

Plus:

  • krásné prostředí v rekreační zóně podél řeky
  • občerstvení přímo u stezky
  • možnost odpočinku na trávě nebo na lavečkách podél stezky

Minus:

  • hodně dětí o víkendech a v odpoledních hodinách
  • po dešti může být povrch pod stromy místy vlhký
  • 2 kopečky nahoru a dolů, mohou dělat začínajícím bruslařům problém

Tipy:

Trasu je možno prodloužit až k novému dřevěnému mostu přes řeku Otavu a trasu si tak prodloužit o cca 200 m.

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Poslední komentáře